مدیرعامل شرکت زیرساخت خبر داد:دعوت زیر ساخت برای سرمایه‌گذاری خارجی در ترافیک بین‌الملل

  محمود خسروی از افزایش ۶٫۵ برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت داخلی کشور طی مدت دو سال اخیر خبر داد. به گزارش مهر، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در تحقق اقتصاد مقاومتی و فراهم ساختن دولت الکترونیک در کشور اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم صورت گرفته طی دو […]

 

محمود خسروی از افزایش ۶٫۵ برابری ظرفیت پهنای باند اینترنت داخلی کشور طی مدت دو سال اخیر خبر داد.

به گزارش مهر، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در تحقق اقتصاد مقاومتی و فراهم ساختن دولت الکترونیک در کشور اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم صورت گرفته طی دو سال اخیر، افزایش ۵ هزار کیلومتری شبکه فیبرنوری است که این اقدام، یک رکورد تاریخی در حوزه ارتباطات محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که ظرفیت شبکه انتقال داخلی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون به میزان ۴٫۵ برابر رشد کرده است ادامه داد: همزمان با این پیشرفت ظرفیت پهنای باند IP داخلی نیز ۶٫۵ برابر افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، بر ایجاد دیتاسنتر ملی در کشور به عنوان پروژه‌ای همسو با تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و گفت: با پیروی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخلی زیرساخت کشور، به میزان ۶۵۰ گیگابیت بر ثانیه در دستور کار قرار می‌گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: تلاش شرکت ارتباطات زیرساخت در جهت تحقق بخشیدن به شعار امسال بیش از گذشته خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود ظرفیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور تا پایان دولت یازدهم ۴ تا ۷ برابر شبکه موجود شود.

خسروی با اشاره به موقعیت استراتژیک ارتباطات ایران در منطقه نیز افزود: امروز اتصال کشورهای منطقه با سایر کشورهای جهان، تأمین پهنای باند دیتای کشورهای افغانستان و عراق و همچنین برقراری ترانزیت کشور عراق به ارمنستان از طریق کشور ما صورت می‌گیرد. در این راستا با توجه به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه خاورمیانه، از تمام بازیگران در حوزه ترافیک بین‌الملل برای سرمایه‌گذاری در این منطقه دعوت شده است.

 

به گفته وی مسیر ارتباطی ایران امن‌‌ترین مسیر برای ترانزیت ترافیک شرق به غرب در جهان است.