قیمت نفت تا سال میلادی آینده به ۵۰ دلار می‌رسد

  مدیران ارشد بزرگ‌ترین تجارتخانه‌های نفتی جهان گفتند، بد‌ترین دوران بازار نفت احتمالاً به پایان رسیده و برخی پیش‌بینی می‌کنند قیمت نفت تا سال آینده به ۵۰ دلار برسد. به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، مدیران ارشد بزرگ‌ترین تجارتخانه‌های نفتی جهان گفتند، بد‌ترین دوران بازار نفت احتمالاً به پایان رسیده و برخی پیش‌بینی می‌کنند […]

 

مدیران ارشد بزرگ‌ترین تجارتخانه‌های نفتی جهان گفتند، بد‌ترین دوران بازار نفت احتمالاً به پایان رسیده و برخی پیش‌بینی می‌کنند قیمت نفت تا سال آینده به ۵۰ دلار برسد.

به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، مدیران ارشد بزرگ‌ترین تجارتخانه‌های نفتی جهان گفتند، بد‌ترین دوران بازار نفت احتمالاً به پایان رسیده و برخی پیش‌بینی می‌کنند قیمت نفت تا سال آینده به ۵۰ دلار برسد.

توربجورن تورنکویست، مدیر گروه گانوور روز سه‌شنبه در نشست کالاهای جهانی اف‌تی در لوزان گفت: «ما زمان آشفتگی بازار را پشت سر گذاشته‌ایم. این مطمئناً آغازی بر پایان وضعیت آشفته بازار است.»

پس از این‌که بازار به پایین‌‌ترین رقم در بیش از ۱۲ سال گذشته رسید، با کاهش تولید نفت آمریکا قیمت‌ها ترمیم شد. در حالی که اعضای اوپک و دیگر تولید کنندگان مهم نفتی قرار است روز ۱۷ آوریل برای بحث درباره فریز تولید در دوحه تشکیل جلسه دهند، بزرگ‌ترین تجار نفتی جهان در سوییس دور هم جمع شده‌اند. تورنکویست افزود، تجار نفتی سال گذشته از افزایش آشفتگی در بازار منتفع شدند و این روند ادامه خواهد داشت.

تورنکویست افزود: «ما قرار است در ماه‌های آینده شاهد آشفتگی‌های زیادی باشیم.»

جرمی ویر، مدیرعامل گروه ترافیگورا گفت، با توجه به این‌که کاهش تولید از سوی تولیدکنندگان پرهزینه در حال کاهش مازاد عرضه فعلی است، «برقرار توازن مجدد» در بازار جهانی نفت در زمینه عرضه و تقاضا ممکن است تا پایان ۳ ماهه سوم امسال اتفاق بیافتد.

ویر افزود: «ما انتظار داریم بازار شروع به ترمیم کند و قیمت ۵۰ دلار را در سال آینده تجربه کنیم.»

پیر آندوراند، مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری در صندوق تأمینی اندوراند کپیتال منجمنت گفت، بازار نفت در ابتدای یک دوره افزایشی چند ساله قرار داریم و قیمت‌ها اواخر امسال به ۶۰ و در سال ۲۰۱۷ به ۸۰ دلار خواهد رسید.

 

اما الکس بیرد، رییس شرکت گلنکور نگاه چندان خوش‌بینانه‌ای به ترمیم قیمت نفت نداشت و خاطرنشان کرد که در طی ۱۸ ماه گذشته، بیش از ۳۰۰ میلیون بشکه نفت خام و فرآورده‌های نفتی به حجم ذخایر نفتی اضافه شده است.