خبری خوب برای افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی

گروهی از محققان استرالیایی به تازگی به توسعه یک برنامه جدید گوشی‌های هوشمند پرداختند که می‌تواند بیماری‌های تنفسی مانند آسم، خروسک و ذات‌الریه را با دقت بسیار بالایی تشخیص دهد. به گزارش ایسنا، عملکرد این دستگاه به این گونه است که کاربر تنها با یک سرفه بر روی گوشی هوشمند خود می‌تواند تمام جزییات بیماری […]

گروهی از محققان استرالیایی به تازگی به توسعه یک برنامه جدید گوشی‌های هوشمند پرداختند که می‌تواند بیماری‌های تنفسی مانند آسم، خروسک و ذات‌الریه را با دقت بسیار بالایی تشخیص دهد.

به گزارش ایسنا، عملکرد این دستگاه به این گونه است که کاربر تنها با یک سرفه بر روی گوشی هوشمند خود می‌تواند تمام جزییات بیماری را مشاهده کند.

این فن‌آوری جدید براساس این نظریه است که صدای سرفه، اطلاعات حیاتی در مورد وضعیت دستگاه تنفسی را ارایه می‌دهد. برنامه ResApp به گونه‌ای طراحی شده که نه تنها بیماری را تشخیص داده بلکه شدت آن را نیز نشان می‌دهد.

به گفته تونی‌کیتینگ، مدیرعامل شرکت ResApp، این محصول در زمان آزمایش توانست با میزان دقت ۹۶ درصد بیماری ذات‌الریه و ۹۰ درصد بیماری آسم را نشان دهد.

 

برنامه ResApp ارزان‌‌‌ترین راه برای تشخیص بیماری‌های تنفسی است و همچنین دارای نیروی بالقوه در مراقبت‌های بهداشتی در آینده‌ای نزدیک است.