قیمت سنگ‌‌آهن ایران به ۵۵ دلار نزدیک شد

   متال بولتن در حالی شاخص قیمت جدید سنگ‌آهن ایران را با صعود ۲٫۳۱ دلاری ۵۴٫۵۰ دلار اعلام کرد که به نظر می‌رسد قیمت سنگ‌آهن ایران در پی بهبود قیمت فولاد در بازارهای جهانی در آستانه ۵۵ دلار شدن است. به گزارش اقتصادنیوز، متال بولتن شاخص سنگ‌آهن‌ ریزدانه با عیار ۶۰ درصد ایران برای تحویل […]

 

 متال بولتن در حالی شاخص قیمت جدید سنگ‌آهن ایران را با صعود ۲٫۳۱ دلاری ۵۴٫۵۰ دلار اعلام کرد که به نظر می‌رسد قیمت سنگ‌آهن ایران در پی بهبود قیمت فولاد در بازارهای جهانی در آستانه ۵۵ دلار شدن است.

به گزارش اقتصادنیوز، متال بولتن شاخص سنگ‌آهن‌ ریزدانه با عیار ۶۰ درصد ایران برای تحویل در بندر کینگ دائو چین را این هفته ۵۴٫۵۰ دلار اعلام کرد، در حالی که شاخص هفته گذشته ۵۲٫۱۹ دلار بود و این نشان از صعود ۲٫۳۱ دلاری قیمت سنگ‌آهن ایران دارد.

در حالی این احتمال وجود دارد که طی هفته‌های آینده قیمت سنگ‌آهن ایران به ۵۵ دلار نزدیک شود که هم اکنون به دلیل سیاست‌گذاری جدید چین که کاهش میزان تولید است، بازار فولاد هیجانی شده و قیمت محصولات فولادی تحت این جو حاکم بالا رفته است. این در شرایطی است که در ماه‌های گذشته قیمت فولاد حتی به ۵۷ دلار نیز رسیده بود.

با این حال با تضعیف عرضه و تقویت تقاضای فصلی در چین به نظر می‌رسد صعود اخیر قیمت فولاد باعث رشد حاشیه سود تولیدکنندگان چینی شده تا جایی که سنگ‌آهن در بازار جهانی با رشد ۵ درصدی مواجه شده است. این در شرایطی است که برخی پیش‌بینی می‌کنند قیمت فولاد دیگر مانند گذشته نخواهد شد و به تدریج افزایش می‌یابد و پیرو این سنگ‌آهن نیز در بلندمدت دوباره جان خواهد گرفت.

 

برخی از فعالان عرصه سنگ‌آهن امیدوار بودند زمانی که قیمت سنگ‌آهن به ۵۵ دلار رسید و در آستانه ۶۰ دلار قرار گرفت دوباره معادن خود را وارد مدار تولید کنند و تولیدات‌شان را روانه بازار کنند. بنا بر همین انتظار می‌رود این امیدواری فعالان عرصه سنگ‌آهن را به آینده بازار خوشبین کند و به این کسب و کار برگرداند.