رشد ۳۶ درصدی ارزش معاملات بورس کالا

    طی هفته منتهی به ۲۷ فروردین، در حالی حدود ۴۹۰ هزار و ۹۰۷ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶ هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که در مقایسه با هفته ماقبل از رشد ۱۸ درصدی حجم و ۳۶ درصدی ارزش معاملات برخوردار شد. به […]

 

 

طی هفته منتهی به ۲۷ فروردین، در حالی حدود ۴۹۰ هزار و ۹۰۷ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶ هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که در مقایسه با هفته ماقبل از رشد ۱۸ درصدی حجم و ۳۶ درصدی ارزش معاملات برخوردار شد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، طی هفته مذکور، در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی، ۱۳۳هزار و ۴۸۵تن انواع کالا با ارزشی نزدیک به ۲ هزار و ۳۴۴ میلیارد ریال معامله شد.

گفتنی است در تالار مذکور، ۱۲۸ هزار و ۷۸۵ تن انواع فولاد، ۴۱۵۰ تن انواع مس، ۳۱۰ تن آلومینیم، ۱۰۰ تن شمش روی، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۸ کیلوگرم انواع شمش طلا خریداری شد.

این گزارش همچنین حاکی است، در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۳۵۵ هزار و ۹۶۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۴۱۰۸ میلیارد ریال به فروش رسید؛ در این تالار، ۱۷۴هزار و ۸۴ تن انواع قیر، ۶۳ هزار و ۷۰ تن مواد پلیمری، ۶۷ هزار تن وکیوم باتوم، ۲۱ هزار تن لوب‌کات، ۲۰ هزار و ۳۷۰تن مواد شیمیایی، ۵۲۵ تن عایق رطوبتی، ۹ هزار و ۹۰۰ تن گوگرد و ۲۰ تن آرگون معامله شد.

تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد معامله ۲۳۵ تن شکرسفید و ۳۰۰ تن روغن خام بود.

 

براساس این گزارش، طی هفته منتهی به ۲۷ فروردین ماه، برای گروه‌های کالایی روغن خام، فولاد، آلومینیم، روی، موادپلیمری، لوب کات، گاز‌ها و خوراک‌ها و مواد شیمیایی رشد معاملات ثبت شد.