تشدید ریزش در بورس تهران

  بورس تهران که هفته گذشته را با افت ۱٫۵ درصدی شاخص به پایان برد، در اولین روز از هفته پایانی فروردین ماه مسیر نزولی خود را شدت داد و در همان ابتدای معاملات افت بیش از هزار و ۴۰۰ واحدی شاخص را تجربه کرد. به گزارش ایسنا، با تشدید روند نزولی بورس تهران در […]

 

بورس تهران که هفته گذشته را با افت ۱٫۵ درصدی شاخص به پایان برد، در اولین روز از هفته پایانی فروردین ماه مسیر نزولی خود را شدت داد و در همان ابتدای معاملات افت بیش از هزار و ۴۰۰ واحدی شاخص را تجربه کرد.

به گزارش ایسنا، با تشدید روند نزولی بورس تهران در معاملات دیروز، شرکت‌های مپنا، بانک ملت، فولاد مبارکه، نفت و گاز پارسیان به همراه شرکت‌های مطرح خودرویی یعنی ایران خودرو و سایپا و نیز بانک تجارت، پالایشگاه بندرعباس، کشتیرانی و تاپیکو بیش‌ترین تأثیر منفی را در بورس تهران گذاشتند و شرکت‌های اندکی روند مثبت را تجربه کردند.

همچنین در این روز هم شرکت‌های خودرویی با بی‌اقبالی سهامداران مواجه شدند و بیش‌ترین تقاضای فروش بازار را به خود اختصاص دادند به‌طوری که تا نیمه معاملات دیروز ایران خودرو دیزل از صف فروش ۱۵۸ میلیونی برخوردار شد و ایران خودرو نیز تقاضای فروش ۷۰ میلیونی را به خود اختصاص داد، سرمایه‌گذاری سایپا، سایپا دیزل، سایپا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، سرمایه‌گذاری رنا و پارس خودرو از دیگر شرکت‌های با تقاضای فروش بودند.

با تشدید روند کاهشی بورس تهران و افت قیمت‌ها، حجم و ارزش معاملات هم افت قابل توجهی را تجربه کرد به‌طوری که تا نیمه معاملات این روز حجم معاملات تا سطح ۵۴۸ میلیون سهم افت کرد و ارزش بازار سرمایه نیز ۱۴۰ میلیارد تومان شد؛ ارزش بازار سرمایه هم تا سطح ۳۳۶ هزار میلیارد تومان نزول کرد.

افت ۱٫۸ درصدی شاخص بورس تا نیمه معاملات در حالی رقم می‌خورد که به گفته کارشناسان بورس تهران به دلیل جهش‌های تند خود در سال گذشته و پیش‌خور کردن قیمت‌ها، اکنون روند اصلاحی و منطقی خود را طی می‌کند و به زودی این روند پایان می‌یابد.