سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران:بررسی پولی شدن بزرگراه‌های تهران در شورای شهر

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: پولی شدن بعضی از بزرگراه‌های پایتخت در شورای اسلامی شهر تهران در حال بررسی است. رضا تقی‌پور در گفت‌وگو با فارس، درباره پولی شدن بعضی از بزرگراه‌های تهران، اظهار داشت: شورای شهر هنوز مصوبه‌ای در خصوص پولی شدن بعضی از بزرگراه‌های تهران نداشته است. وی افزود: طرح اخذ عوارض […]

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: پولی شدن بعضی از بزرگراه‌های پایتخت در شورای اسلامی شهر تهران در حال بررسی است.

رضا تقی‌پور در گفت‌وگو با فارس، درباره پولی شدن بعضی از بزرگراه‌های تهران، اظهار داشت: شورای شهر هنوز مصوبه‌ای در خصوص پولی شدن بعضی از بزرگراه‌های تهران نداشته است.

وی افزود: طرح اخذ عوارض تردد از بعضی از بزرگراه‌های تهران برای تأمین منابع مالی ایجاد بزرگراه‌های جدید و اقدامات عمرانی در کمیسیون‌های شورا در حال بررسی است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: با اجرای این طرح بخش خصوصی نیز می‌تواند مشارکت بیش‌تری در اقدامات عمرانی سطح شهر تهران داشته باشد و این طرح را می‌توان در جهت جذب مشارکت‌‌ها نیز عنوان کرد.

تقی‌پور گفت: فلسفه اخذ عوارض تردد در برخی از بزرگراه‌ها این است، افرادی که از این مسیر‌ها استفاده می‌کنند هزینه آن را پرداخت کنند و هزینه‌ها از جیب تمامی مردم پرداخت نشود.

 

وی تأکید کرد: طرح اخذ عوارض تردد در برخی از بزرگراه‌های پایتخت هنوز در صحن علنی شورا مطرح نشده است و در کمیسیون‌‌ها در حال بررسی است.