استقرار گشت‌های امنیت اخلاقی در بزرگراه‌ها

  مرحله جدید فعالیت گشت‌های طرح امنیت اخلاقی در پایتخت از صبح دیروز کلید خورد و مأموران پلیس با مصادیق بدپوششی، کشف حجاب در خودرو، مزاحمت برای نوامیس و… برخورد می‌کنند. به گزارش ایسنا، از صبح دیروز مأموران پلیس در قالب گشت‌های مختلف در نقاط مختلف پایتخت مستقر شده و با بدپوششی، کشف حجاب داخل […]

 

مرحله جدید فعالیت گشت‌های طرح امنیت اخلاقی در پایتخت از صبح دیروز کلید خورد و مأموران پلیس با مصادیق بدپوششی، کشف حجاب در خودرو، مزاحمت برای نوامیس و… برخورد می‌کنند.

به گزارش ایسنا، از صبح دیروز مأموران پلیس در قالب گشت‌های مختلف در نقاط مختلف پایتخت مستقر شده و با بدپوششی، کشف حجاب داخل خودرو، آلودگی صوتی، مزاحمت برای نوامیس، سگ‌گردانی و… برخورد می‌کنند.

بر این اساس، تیم‌های مختلف گشت‌ امنیت اخلاقی با استقرار در مقابل پاساژها، مراکز خرید، میادین اصلی و همچنین گشت‌زنی در بزرگراه‌ها و خیابان‌های پرتردد با هنجارشکنان برخورد می‌کنند.

مأموران پلیس خودروی برخی از هنجارشکنان را که راننده یا سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کرده بودند توقیف کرده و به برخی از افراد نیز تذکر می‌دادند.

برخورد مأموران گشت‌های امنیت اخلاقی با مصادیق بدپوششی تنها محدود به بانوان نبوده و با پسران و مردانی که لباس‌های نامناسب بر تن کنند نیز برخورد می‌شد.

گشت‌های امنیت اخلاقی پلیس در قالب گشت‌های خودرویی و موتوری فعالیت می‌کنند.

گفتنی است، سال گذشته حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی در جمع فرماندهان پلیس راهنمایی و رانندگی با انتقاد از وضعیت حجاب برخی رانندگان و سرنشینان خودرو‌ها از مأموران پلیس خواسته بود که در صورت دیدن این موارد با آن برخورد کنند، موضوعی که مورد تقدیر و حمایت رییس قوه قضاییه نیز قرار گرفت.

ساجدی‌نیا، رییس پلیس پایتخت نیز سال گذشته با اشاره به فعالیت طرح‌های پلیس گفته بود که در کنار طرح امنیت اخلاقی یا همان گشت ارشاد، پلیس طرح‌های دیگری را نیز در دست اجرا دارد که از جمله آن برخورد با موادفروشان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر، برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با سارقان و… که به نظر می‌رسد طی روزهای آتی این طرح‌ها نیز مجدداً در پایتخت اجرا شود.

 

در کنار پلیس ۲۶ دستگاه دیگر نیز در حوزه عفاف و حجاب مسؤولیت دارند که بنا به قول برخی از فرماندهان فعلی و سابق نیروی انتظامی عملکرد این دستگاه‌ها مناسب نیست به‌طوری که چند سال قبل اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده وقت ناجا با تأکید بر این‌که پلیس از روی اکراه در حوزه گشت ارشاد فعالیت می‌کند، از عملکرد دیگر دستگاه‌ها در این زمینه انتقاد کرده بود.