رفع محرومیت از نامزدی در انتخابات برای خریداران خدمت سربازی

    نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره محرومیت از نامزدی در انتخابات مجلس و شورای شهر برای کسانی که اقدام به خرید کارت پایان خدمت در سال ۹۴ کردند، گفت: جهت رفع این موضوع می‌توان طرح قانونی را به مجلس ارایه کرد. به گزارش خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی دیروز (شنبه، […]

 

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره محرومیت از نامزدی در انتخابات مجلس و شورای شهر برای کسانی که اقدام به خرید کارت پایان خدمت در سال ۹۴ کردند، گفت: جهت رفع این موضوع می‌توان طرح قانونی را به مجلس ارایه کرد.

به گزارش خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی دیروز (شنبه، ۲۸ فروردین‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور در اخطار قانون اساسی گفت: در بودجه سال ۹۴ در خصوص فروش خدمت سربازی، بندی تحت عنوان «دارندگان کارت معافیت موضوع این بند از نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، عضویت شورای اسلامی شهر و روستا و انتصاب در سمت‌های مدیریتی، سیاسی و اداری دستگاه‌های موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری محروم می‌باشند.» آمده است که در لایحه بودجه سال ۹۵ از آن غفلت شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می‌رسد عدم توجه به موضوع مذکور سبب ایجاد تبعیض خواهد شد لذا این موضوع با ارجاع به کمیسیون تلفیق بودجه باید اصلاح شود.

محمدرضا باهنر در پاسخ به اخطار امیرآبادی گفت: اخطار قانون اساسی به این موضوع وارد نیست چرا که هر ساله در بودجه مجوزهایی داده می‌شود که ممکن است سال بعد کم‌تر یا بیش‌تر شود.

وی تصریح کرد: قرار نیست هر آن‌چه در بودجه سال ۹۴ آمده بود در بودجه سال ۹۵ تکرار شود لذا برای رفع مشکل مذکور نیز نیاز به قانون عادی است که می‌توان در قالب طرح یا ماده واحده‌ای به مجلس ارایه کرد.

 

نایب رییس مجلس نهم یادآور شد: می‌توان با ارایه طرح قانونی، مشکل کسانی را که در سال ۹۴ از نامزدی نمایندگی مجلس، شورای شهر، شهر و روستا و انتصاب در دستگاه اجرایی محروم شده‌اند، برای سال ۹۵ برطرف کرد تا حداقل بتوانند نامزد انتخابات بشوند.