تأثیر منیزیم در تنظیم چرخه خواب و بیداری

  تلاش‌های اخیر محققان نشان می‌دهد منیزیم می‌تواند موجب بهبود چرخه خواب و بیداری فرد شود. به گزارش مهر، انسان‌ها برای داشتن عملکردی خوب در طول روز نیاز به خواب کافی دارند. کمبود خواب معمولاً بر فعالیت‌های روزانه فرد تأثیر زیانباری دارد. محققان دانشگاه ادینبرگ انگلستان در این مطالعه، فعالیت هر سلول انسانی جمع‌آوری شده […]

 

تلاش‌های اخیر محققان نشان می‌دهد منیزیم می‌تواند موجب بهبود چرخه خواب و بیداری فرد شود.

به گزارش مهر، انسان‌ها برای داشتن عملکردی خوب در طول روز نیاز به خواب کافی دارند. کمبود خواب معمولاً بر فعالیت‌های روزانه فرد تأثیر زیانباری دارد.

محققان دانشگاه ادینبرگ انگلستان در این مطالعه، فعالیت هر سلول انسانی جمع‌آوری شده را اندازه‌گیری کردند. آن‌ها دریافتند سطح منیزیم در طول مدت چرخه ۲۴ ساعته خواب و بیداری، بالا و پایین می‌شود.

در کل طول روز، میزان منیزیم موجود در سلول‌ها رابطه مستقیمی با نحوه پیروی فرد از چرخه خواب و چگونگی و زمان کالری سوزی فرد دارد.

همچنین سطح منیزیم بر متابولیسم بدن هم تأثیر دارد: هرچقدر سطح متابولیسم بالاتر باشد، سلول‌ها بهتر از چرخه طبیعی خواب پیروی می‌کنند و در نتیجه بهتر قادر به فرآوری انرژی هستند.

 

میانگین منیزیم مصرفی هر فرد در روز باید بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم باشد که معمولاً در بادام، دانه‌کنجد، دانه آفتابگردان، موز و شکلات تلخ یافت می‌شود.