خواب زیاد از نشانه‌های افسردگی است

  تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که بیش از ۱۰ ساعت در روز می‌خوابند، احتمالاً دچار افسردگی هستند. به گزارش مهر، در حالی که بیخوابی می‌تواند نشانه یا علامت افسردگی باشد، محققان دریافته‌اند که پرخوابی بیش از اندازه هم از علایم افسردگی است. در این مطالعه، در حدود ۲۴,۶۷۱ فرد بین سنین ۱۵ تا ۸۵ سال […]

 

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که بیش از ۱۰ ساعت در روز می‌خوابند، احتمالاً دچار افسردگی هستند.

به گزارش مهر، در حالی که بیخوابی می‌تواند نشانه یا علامت افسردگی باشد، محققان دریافته‌اند که پرخوابی بیش از اندازه هم از علایم افسردگی است.

در این مطالعه، در حدود ۲۴,۶۷۱ فرد بین سنین ۱۵ تا ۸۵ سال شرکت کرده بودند. میزان زمان کل خواب آن‌ها به منظور تمایز بین افراد کم خوب و پرخواب محاسبه شد.

بعد از بررسی‌ها، پزشکان مشاهده کردند میانگین زمان خواب بین این افراد در حدود ۷ ساعت و ۱۳ دقیقه بود و فقط ۶۱۲ نفر یا ۲.۷ درصد آن‌ها بیش از ۱۰ ساعت در روز می‌خوابیدند.

در حالیکه افرادی که کم‌تر از ۷ ساعت در روز می‌خوابند بیش‌تر در معرض ابتلا به بیماری‌های مزمن قرار دارند، افرادی هم که بیش از اندازه در طول روز می‌خوابند احتمالاً بیش‌تر مبتلا به بیماری‌های روانی هستند.

در حقیقت، خواب طولانی با احتمال بیش‌تر ابتلا به افسردگی همراه است. افسردگی با حالتی موسوم به دیسانیا که به معنای ماندن در رختخواب بدون خواب بودن است نیز هست.

 

خواب نقش اساسی و مهمی در فرایندهای شناختی و روان‌شناسی شما ایفا می‌کند و الگوهای خواب شما می‌تواند نشاندهنده میزان سلامت و آرامشتان باشد.