قائم مقام وزیر راه خبر داد‌:امضای قرارداد نهایی با ایرباس تا ۳۰ روز آینده‌

  اصغر فخریه کاشان‌ از تبدیل پیش قرارداد خرید ۱۱۸ فروند ایرباس به قرارداد نهایی، تا یک‌ ماه آینده خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، قائم مقام وزیر راه در امور بین‌الملل و تأمین مالی‌ با تشریح دستاورد سفر وزیر راه و شهرسازی به آلمان، بیان کرد: […]

 

اصغر فخریه کاشان‌ از تبدیل پیش قرارداد خرید ۱۱۸ فروند ایرباس به قرارداد نهایی، تا یک‌ ماه آینده خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، قائم مقام وزیر راه در امور بین‌الملل و تأمین مالی‌ با تشریح دستاورد سفر وزیر راه و شهرسازی به آلمان، بیان کرد: در سفر وزیر راه و شهرسازی و هیأت همراه مذاکراتی نیز در حوزه شرکت‌های بندری و مذاکراتی با بانک‌های آلمان به منظور رفع موانع بانکی انجام شد.

فخریه کاشان درباره مذاکره با رییس ایرباس در آلمان نیز گفت: در این نشست درباره موانع موجود برای تسریع در اجرای توافقات با ایرباس مذاکره شد.

وی با بیان این‌که مذاکرات با ایرباس برای انعقاد قرارداد نهایی ادامه دارد، ‌به پیش قرارداد‌ ۵۰۰ صفحه‌ای با ایرباس در این‌باره اشاره کرد و ‌گفت: این حجم از قرارداد باید با جزییات مطالعه و نظرات طرفین منتقل شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درباره اظهاراتی مبنی بر انعقاد قرارداد نهایی و عدم مجوز آمریکا به ایرباس، گفت: در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مجوزهای لازم صادر شده است ضمن این‌که مگر ممکن است به شرکت بوئینگ به عنوان یک شرکت آمریکایی مجوز مذاکره با ایران داده شود، اما ایرباس این مجوز را نداشته باشد‌ بنابراین مجوزهای لازم برای مذاکره ایرباس و بوئینگ با ایران داده شده است.

فخریه کاشان درباره زمان نهایی شدن پیش‌قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما از ایرباس گفت: امیدواریم طی یک‌ماه آینده این قرارداد نهایی شود.

 

وی با تأکید بر این‌که از طرف ایران هیچ ضمانت بانکی و دولتی برای خرید این هواپیمایی داده نشده و نمی‌شود، افزود: در سال جاری میلادی بین ۵ تا ۸ فروند از هواپیماهای خریداری شده به ایران تحویل می‌شود.