ارتش به کل ملت تعلق دارد

     سامانه اس۳۰۰ رونمایی شد     رییس‌جمهور تأکید کرد: ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران به کل ملت تعلق دارد و ارتش جناحی و حزبی نیست.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در مراسم سی‌وهشتمین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار حرم امام خمینی (ره) اظهار کرد: ‌طبق فرمان و وصیت امام و طبق تدبیر […]

     سامانه اس۳۰۰ رونمایی شد

    رییس‌جمهور تأکید کرد: ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران به کل ملت تعلق دارد و ارتش جناحی و حزبی نیست.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در مراسم سی‌وهشتمین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار حرم امام خمینی (ره) اظهار کرد: ‌طبق فرمان و وصیت امام و طبق تدبیر فرماندهی معظم کل قوا، ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی است که به کل ملت ایران تعلق دارد و ارتش جناحی، حزبی، یا این گروه و آن گروه و این قوم و آن قوم نیست، بلکه ارتش اسلام، نظام اسلامی و کل ملت ایران است.

وی در ادامه تأکید کرد: اگر امروز می‌بینید قدرت‌های استکباری و مزدورانشان در منطقه نمی‌توانند چشم طمع به جمهوری اسلامی ایران و نگاه خیانت‌آمیز به این ملت داشته باشند به خاطر اقتدار نیروهای مسلح است. اقتدار به معنای قدرت مشروع و مقبول است و امروز ارتش و سایر نیروهای مسلح محبوب دل مردم مقبول اذهان و افکار عمومی و مورد اعتماد مردم هستند. اگر امروز در این منطقه‌ی نا امن به کشور امن‌مان و ایران با ثباتمان افتخار می‌کنیم به خاطر داشتن ارتشی قوی، سپاهی مقتدر و بسیجی دلاور است.

وی اضافه کرد: وجود نیروهای مسلح برای آن است که اگر متجاوزین دست به سوی منافع ملی ما دراز کردند آن دست قطع و تجاوز دفع شود. دیپلماسی ما نیز در میدان مذاکره به دنبال حفظ حقوق ملت ایران است. و همان طور که نیروهای مسلح در ۸ سال دفاع مقدس از جمهوری اسلامی دفاع کردند دیپلمات‌های ما هم در صحنه مذاکرات نه در برابر یک کشور معمولی، بلکه برابر قدرت‌های جهانی با کمال شهامت، ایمان و اقتدار و با همان اوصافی که رهبر معظم انقلاب آن‌ها را متدین و شجاع خواندند در صحنه سخن و مذاکره و دیپلماسی از کشورمان دفاع کردند.

روحانی در ادامه عنوان کرد: همان‌طور که نیروهای مسلح دست متجاوزین را از این سرزمین قطع و سرزمینمان را از وجود متجاوزان پاک کردند دیپلماتهای ما در صحنه جهانی همین کار را انجام داده و قطعنامه‌های ظالمانه را ملغی و از حق ایران در داشتن توان دفاعی به خوبی دفاع کردند تا جایی که امروز حتی دشمنان ما می‌گویند قدرت و توان نظامی و موشکی ایران نه ربطی به برجام و نه ربطی به قطعنامه‌ ۲۲۳۱ دارد. خودشان معترف هستند در مذاکرات مبنا این بوده که قدرت نظامی ما حفظ و تقویت شود.

وی در ادامه اظهار کرد: کسی که می‌گوید ما قدرت سخت نیاز نداریم ساده لوح است و کسی که می‌گوید ما قدرت نرم نیاز نداریم نگاهش کوته‌بینانه است. ما همه با هم و در کنار هم داخل یک کشتی هستیم که یک نفر آن را فرماندهی می‌کند. ما دارای رهبر واحد، دولت واحد، قانون واحد و ملت واحد و همه در کنار هم هستیم. ولو این که سلیقه ما در گفتار یکی نباشد اما قطعاً اهداف ما یکی است و یک مسیر را دنبال می‌کنیم که پایان آن مسیر حفظ حقوق مردم مصالح ملی و اقتدار ملی باشد.

روحانی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود تصریح کرد: همان‌طور که چند روز پیش در حضور سران کشورهای اسلامی گفتم قدرت جمهوری اسلامی ایران و قدرت نظامی، سیاسی، و اقتصادی ما علیه همسایگانمان و کشورهای جهان اسلام نیست ما قدرت کشورهای اسلامی را قدرت خود و قدرت خود را قدرت کشورهای اسلامی می‌دانیم.

رییس دولت تدبیر و امید در ادامه خاطر نشان کرد: آن روزی که بغداد در برابر تروریست‌‌ها درخطر بود جمهوری اسلامی به ندای ارتش، دولت و ملت عراق پاسخ مثبت داد و از دروازه‌های بغداد و حرم‌های شریف دفاع و در برابر متجاوزین ایستادگی کردند. روزی که دمشق در خطر بود جمهوری اسلامی و رزمندگان ما بودند که به ندای دولت و ملت سوریه پاسخ مثبت دادند و با اعزام مستشاران از پایتخت شامات و حرم‌های شریف دفاع کردند. من به سران کشورهای اسلامی هم گفتم که اگر پایتخت شما نیز توسط تروریسم و صهیونیسم تهدید شود و درخواست کمک کنید، قدرتی که به شما پاسخ مثبت می‌دهد جمهوری اسلامی ایران است.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تبریک روز ارتش، یاد آور شد: در آغاز انقلاب و ماه‌های اولیه پیروزی انقلاب، هفته‌های پایانی سال ۵۷ و ماه‌های آغازین سال ۵۸ جامعه و کشور ما با توطئه‌ای روبه‌رو بود. که ظاهر آن با شعارهای انقلاب زرق و برق پیدا کرده بود. گروهک‌هایی که خود را انقلابی می‌نامیدند و می‌خواستند از انقلاب سهم داشته باشند و استکبار جهانی سخن خود را از حلقوم آن‌ها و برخی فریب خورده‌ها می‌گفت، موضوعی را مطرح کردند که آن هم انحلال ارتش بود با این استدلال که بعد از پیروزی انقلاب مردم نیاز به ارتش مردمی دارند، اما کسی که به درایت تمام برابر این توطئه علیه اقتدار ملی، مرزهای ایستادگی‌ و مقاومت ملت ایران و تجاوزات احتمالی، ایستادگی کرد امام(ره) بود.

 

روحانی گفت: ‌ارتش آزمایش خود را در ۱۹، ۲۱ و ۲۲ بهمن پس داد و در روزهای پایانی سال ۵۷ و اولیه سال ۵۸ ارتش در برابر توطئه‌ها خود را نشان داد و در جنگ تحمیلی حکمت سخنان امام ظاهر و آشکار شد یعنی روزی که نیروی دریایی، هوایی و زمینی ارتش برابر متجاوزین ایستادگی کردند و افتخارآفرینان بزرگی مثل صیاد شیرازی‌ها، نامجوها، فکوری‌ها، فلاحی‌ها؛ ستاری‌ها، بابایی‌‌ها و شیرودی‌ها و کشوری‌ها به صحنه آمدند و با نثار خونشان و ایثار و فداکاری‌شان از کشورمان حراست کردند.