همکاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا می‌تواند از فردو آغاز شود

    رییس سازمان انرژی اتمی گفت: در زمینه همکاری‌های هسته‌ای میان ایران و اروپا گفت‌وگوی خوبی با هیأت اتحادیه اروپا داشتیم که می‌تواند از سایت فردو آغاز شود.به گزارش ایرنا، علی اکبر صالحی پس از دیدار با کمیسیونر انرژی و اقدامات اقلیمی اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: پس از برجام گفت‌وگو‌ها و رفت […]

    رییس سازمان انرژی اتمی گفت: در زمینه همکاری‌های هسته‌ای میان ایران و اروپا گفت‌وگوی خوبی با هیأت اتحادیه اروپا داشتیم که می‌تواند از سایت فردو آغاز شود.به گزارش ایرنا، علی اکبر صالحی پس از دیدار با کمیسیونر انرژی و اقدامات اقلیمی اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: پس از برجام گفت‌وگو‌ها و رفت و آمدهای متعددی میان ایران و برخی از کشورهای اروپایی صورت گرفت و این بار شاهد حضور مجموعه اتحادیه اروپا در این چارچوب هستیم.

وی افزود: براساس فصل سوم برجام همکاری‌های علمی و تحقیقاتی هسته‌ای ایران با کشورهای طرف مقابل دیده شده است.

رییس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد نتیجه مذاکرات امروز دو هیأت ایران و اتحادیه اروپا در قالب بیانیه‌ای رسانه‌ای منتشر و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

صالحی گفت امیدواریم شاهد حرکت گستره و شتابان در خصوص فعالیت‌های دو جانبه در بخش‌های مختلف هسته‌ای باشیم که این فعالیت‌ها می‌تواند از سایت فردو به ویژه در بخش آزمایشگاهی آغاز شود.

رییس سازمان انرژی اتمی اظهار امیدواری کرد که همکاری‌های هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا بتواند در قالب همکاری و تعامل میان یک بازیگر مؤثر در بخش‌های مختلف به ویژه ایتر نمود پیدا کند. در مذاکرات امروز مکانیسم این همکاری مورد بحث قرار گرفت و بنا شد یک مرکز پیشرفته در مورد مسایل هسته‌ای در ایران دایر شود که خدماتی را به کشور ما و همسایگان ارایه می‌دهد.

 

صالحی گفت: قرار بود در آینده دو طرف در ارتباط مستمر با یکدیگر باشند تا اهداف تعیین شده را پیش ببریم.