بانک جهانی: ۶۱ گونه نادر زیست‌محیطی در کره شمالی درحال انقراض است

  خبرگزاری یونهاپ به نقل از بانک جهانی گزارش داد: ۶۱ گونه نادر زیست‌محیطی در کره شمالی به دلیل جنگل‌زدایی در این کشور در معرض خطر انقراض قرار دارد. به گزارش ایرنا، اطلاعات بانک جهانی در زمینه جنگل زدایی و تنوع زیستی در کره شمالی نشان می‌دهد که ۹ گونه از پستانداران، ۲۷ گونه از […]

 

خبرگزاری یونهاپ به نقل از بانک جهانی گزارش داد: ۶۱ گونه نادر زیست‌محیطی در کره شمالی به دلیل جنگل‌زدایی در این کشور در معرض خطر انقراض قرار دارد.

به گزارش ایرنا، اطلاعات بانک جهانی در زمینه جنگل زدایی و تنوع زیستی در کره شمالی نشان می‌دهد که ۹ گونه از پستانداران، ۲۷ گونه از پرندگان، ۱۷ گونه ماهی و ۸ گونه گیاهی در این کشور درحال از بین رفتن هستند.

سالانه به‌طور متوسط ۱٫۸۳ درصد از جنگل‌های کره شمالی تخریب می‌شود و این کشور از این نظر در رتبه ششم در بین ۲۱۴ کشور قرار دارد.

وسعت جنگل‌های کره شمالی از ۸۲ هزار کیلومتر مربع در سال ۱۹۹۰ به ۵۰ هزار کیلومتر مربع در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که هر سال ۱، ۲۸۰ کیلومتر مربع از جنگل‌های این کشور که بزرگ‌تر از مساحت ۱۱۲۰ کیلومتری پیونگ یانگ است؛ نابود شده است.

براساس اعلام بانک جهانی، مساحت جنگل‌های کره شمالی در سال ۱۹۹۰میلادی ۳۴ درصد بزرگ از مساحت جنگل‌های کره جنوبی بوده اما درحال حاضر این رقم ۱۹ درصد کم‌تر ازجنگل‌های کره جنوبی است.

 

مساحت جنگل‌های کره جنوبی ۶۲ هزار کیلومتر مربع است.