اولویت اول بودجه ۹۵، تأمین منابع مالی برای پروژه‌های عمرانی

  مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه گفت: دولت باید اتکا خود در نظام بودجه‌ریزی را به تسویه بدهی‌ها اختصاص دهد و فضای مناسبی را برای فعالیت گسترده بانک‌ها در جهت ارایه تسهیلات به پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی و زیربنایی کشور فراهم کند. به گزارش موج، مهدی طحانی اظهار کرد: اکنون بودجه ۹۵ به عنوان […]

 

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه گفت: دولت باید اتکا خود در نظام بودجه‌ریزی را به تسویه بدهی‌ها اختصاص دهد و فضای مناسبی را برای فعالیت گسترده بانک‌ها در جهت ارایه تسهیلات به پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی و زیربنایی کشور فراهم کند.

به گزارش موج، مهدی طحانی اظهار کرد: اکنون بودجه ۹۵ به عنوان برش یک ساله از برنامه ششم توسعه، می‌تواند نمایانگر رشد و توسعه بازار باشد و بر این اساس است که این روز‌ها بازار سرمایه دوران پر هیجانی را سپری می‌کند.

وی با بیان این مطلب که شرایط فعلی اقتصاد کشور این روز‌ها به گونه‌ای است که مشکلات و مسایل ناشی از آن همچون منابع مالی مورد نیاز، هر روز دولت و بازار را با چالش جدیدی مواجه می‌کند، گفت: به نظر می‌رسد دولت باید در نظام بودجه‌ریزی خود اتکای خود را به تسویه بدهی‌های خود بگذارد تا از این طریق فضای مناسبی را برای فعالیت گسترده بانک‌ها در جهت ارایه تسهیلات به پیمانکاران در امر پروژه‌های عمرانی و زیربنایی کشور مشارکت ایجاد کند.

طحانی یادآور شد؛ باید در همین راستا سعی شود رویکرد مناسب جهت تأمین مالی اقتصاد کشور در برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۵ در چارچوب کلی اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شود تا بازار سرمایه هم بتواند از این منظر رونق را در فعالیت‌های خود شاهد باشد.

 

وی خاطرنشان ‌کرد: در حال حاضر دولت اولویت اول را برای پروژه‌هایی گذاشته که با پیشرفت بالای ۶۰ درصد مواجه هستند، بنابراین در صورت خروج از رکود و تأمین منابع مالی برای پروژه‌ها در بودجه ۹۵، به‌طور حتم راه توسعه و پیشرفت را طی خواهیم کرد.