رییس خانه صنعت و معدن ایران:۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفت

  رییس خانه صنعت و معدن ایران با بیان این‌که ۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفته است، خواستار پیگیری وعده بخشودگی جریمه‌های مالیاتی و حل مشکلات بنگاه‌های کوچک شد. به گزارش فارس، عبدالوهاب سهل‌آبادی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با طرح این سؤال که چند درصد از قانون رفع […]

 

رییس خانه صنعت و معدن ایران با بیان این‌که ۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفته است، خواستار پیگیری وعده بخشودگی جریمه‌های مالیاتی و حل مشکلات بنگاه‌های کوچک شد.

به گزارش فارس، عبدالوهاب سهل‌آبادی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با طرح این سؤال که چند درصد از قانون رفع موانع تولید تاکنون اجرایی شده است، اظهارداشت: در این مدت ۴۱۵ هزار شغل در بخش صنعت از دست رفته است.

وی افزود: آقای وزیر اقتصاد می‌گوید برای بخشودگی جرایم مالیاتی کمک می‌کنیم، اما این وعده‌ها عملی نمی‌شود و مدیران کل استان‌ها به آن عمل نمی‌کنند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خطاب به طیب‌نیا گفت: بانک‌ها خون ما را مکیده‌اند. ربا و بهره مرکب در بانک‌ها گرفته می‌شود. آقای دکتر فکری برای جریمه‌های دیرکرد بانک‌ها کنید.

وی ادامه داد: شما با بنگاه‌های کوچکی که ۹۵ درصد اشتغال را به دوش می‌کشند و مشکلات متعددی دارند، سروکار دارید، باید برای آن‌ها فکر کنید. یکی از تولیدکنندگان که روزگاری هزار و ۴۰۰ کارگر داشت، مدتی پیش مرد، اما پول کفنش را اطرافیانش دادند؛ مشکلات تولید این‌قدر زیاد است.

 

سهل‌آبادی که دل پری از وضعیت فعلی تولید داشت، گفت: سهم ما از کل صادرات در دنیا ۴۱ صدم درصد است که از این میزان ۳۸ صدم آن به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد. این‌که می‌گوییم گشایش‌های بانکی خارجی در حال انجام است، لطفاً برای گشایش‌های داخلی هم کاری بکنید.