کارت مهارت کارگران ساختمانی الکترونیکی شد

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از الکترونیکی شدن کارت مهارت کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: تربیت نیروهای کار ماهر اصلی‌‌ترین هدف اشتغال در کشور است. به گزارش ایسنا، محمد امین سازگارنژاد از ابلاغ دستورالعمل تمدید و تعویض پروانه مهارت کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: با ابلاغ این دستورالعمل تمام پروانه‌های […]

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از الکترونیکی شدن کارت مهارت کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: تربیت نیروهای کار ماهر اصلی‌‌ترین هدف اشتغال در کشور است.

به گزارش ایسنا، محمد امین سازگارنژاد از ابلاغ دستورالعمل تمدید و تعویض پروانه مهارت کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: با ابلاغ این دستورالعمل تمام پروانه‌های مهارت ساختمانی قدیمی از حالت کاغذی به‌کارت الکترونیکی تبدیل می‌شوند و تعویض آن‌ها تنها از طریق تفاهم‌نامه‌ای که با دفاتر پیشخوان دولت و ادارات کل پست منعقد می‌شود، امکان‌پذیر خواهد بود.

به گفته رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور این کار به منظور تسریع در خدمت رسانی به ‌کارگران ساختمانی و جلوگیری از هر گونه تخلف و حذف واسطه‌ها انجام گرفته است.

وی همچنین از کارگران ساختمانی خواست تا برای ثبت نام یا تعویض پروانه مهارت تنها به دفاتر پیشخوان یا باجه‌های پستی مراجعه کنند و تأکید کرد که به معرفی‌نامه هیچ مرجع یا واسطه‌هایی نظیر تعاونی‌ها و تشکل‌های کارگری نیازی نیست.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه نقطه هدف اشتغال در کشور را تربیت کارگران ماهر و دارای صلاحیت حرفه‌ای دانست.

سازگارنژاد با اشاره به رویکرد وزارت کار مبنی بر حفظ اشتغال موجود از برنامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای پایداری مشاغل و حفظ شاغلان بازار کار خبر داد.

 

وی همچنین با تأکید بر ارتقای کیفی آموزش‌های ارایه شده به متقاضیان بیمه بیکاری افزود: با توجه به ضرورت افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف تأمین اجتماعی، تجهیز مراکز آموزشی و ارایه هدفمند مهارت‌های منتهی به شغل از جمله اولویت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است.