معاون شرکت مخابرات ایران خبر داد:کاهش ۲۰ درصدی قیمت خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت‌های خارجی

  داوود زارعیان از کاهش ۲۰ درصدی قیمت خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت‌های خارجی، به دلیل رفع تحریم‌ها و حذف واسطه‌ها در خرید این تجهیزات، خبر داد. معاون شرکت مخابرات ایران در گفت‌و‌گو با مهر، با بیان این‌که تأمین تجهیزات برای شبکه مخابراتی کشور در زمان تحریم‌ها به دلیل عدم همکاری شرکت‌های خارجی، با واسطه […]

 

داوود زارعیان از کاهش ۲۰ درصدی قیمت خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت‌های خارجی، به دلیل رفع تحریم‌ها و حذف واسطه‌ها در خرید این تجهیزات، خبر داد.

معاون شرکت مخابرات ایران در گفت‌و‌گو با مهر، با بیان این‌که تأمین تجهیزات برای شبکه مخابراتی کشور در زمان تحریم‌ها به دلیل عدم همکاری شرکت‌های خارجی، با واسطه صورت می‌گرفت، اظهار داشت: با رفع تحریم‌ها و در شرایط کنونی، شرکت‌های خارجی برای تأمین تجهیزات، به صورت مستقیم اعلام آمادگی کرده‌اند که این موضوع کاهش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت تجهیزات مخابراتی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به اعلام آمادگی وندورهای اروپایی و چینی برای حضور در بازار مخابرات ایران و پیمانکاری شبکه مخابراتی کشور، ادامه داد: هم اکنون شرایط رقابتی برای شرکت‌های خارجی به وجود آمده است و شرکت‌های اروپایی مانند زیمنس و اریکسون و شرکت‌های چینی مانند ZTE و هواوی برای فعالیت در شبکه مخابراتی کشور با یکدیگر در حال رقابت هستند.

معاون شرکت مخابرات ایران گفت: علاوه بر اعلام آمادگی شرکت‌ها برای حضور مناقصات شبکه مخابراتی کشور، شرکت‌های خارجی آمادگی خود را برای ارایه فاینانس نیز به ما اعلام کرده‌اند که با ارایه تسهیلات، امکان تأمین تجهیزات فراهم می‌شود و هزینه‌های آن به صورت میان مدت از سوی مخابرات، پرداخت خواهد شد.

 

زارعیان ادامه داد: هم اکنون در حال مذاکره با شرکت‌های خارجی برای واگذاری تأمین تجهیزات و پشتیبانی شبکه مخابرات کشور هستیم که به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.