وزیر ارتباطات خبر داد:توافق ایران و آذربایجان برای کاهش اختلالات فرکانسی موبایل و تلویزیون

  محمود واعظی از توافق ایران و آذربایجان برای کاهش اختلالات فرکانسی در زمینه تلفن همراه، صدا و تصویر و رادیو و تلویزیون خبر داد. به گزارش تسنیم، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در آخرین دیدار خود با رامین قلی زاده وزیر ارتباطات و فن‌آوری‌های نوین جمهوری آذربایجان گفت‌و‌گو کرد. وی در این دیدار موضوعات […]

 

محمود واعظی از توافق ایران و آذربایجان برای کاهش اختلالات فرکانسی در زمینه تلفن همراه، صدا و تصویر و رادیو و تلویزیون خبر داد.

به گزارش تسنیم، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در آخرین دیدار خود با رامین قلی زاده وزیر ارتباطات و فن‌آوری‌های نوین جمهوری آذربایجان گفت‌و‌گو کرد. وی در این دیدار موضوعات مرتبط با افزایش همکاری‌های دو کشور ایران و آذربایجان در حوزه ارتباطات، ماهواره، پست و پست بانک را مطرح کرد.

همچنین در این دیدار طرفین با توجه به اهمیت فن‌آوری اطلاعات و جایگاه آن در جهان و توسعه کشورها، بر ضرورت افزایش ارتباطات دو کشور و ایجاد امنیت در این بخش تأکید کردند و خواستار تبادل نشست‌های کارشناسی در حوزه‌های مختلفی چون فن‌آوری اطلاعات، پست و پست بانک شدند.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات کشورمان با ارایه گزارشی از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های IT و ICT و همچنین همکاری‌های فضایی و ماهواره‌ای، آمادگی کشور را با توجه به اراده مسؤولان عالی رتبه دو کشور در توسعه روابط، اعلام کرد و خواستار همکاری نزدیک و تبادل تجربیات و دستاوردهای دو کشور شد.

واعظی با اشاره به موضوع اختلالات فرکانسی دو کشور در زمینه تلفن همراه، صدا و تصویر و رادیو و تلویزیون گفت: با توجه به توافقات صورت گرفته این تداخلات مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با حضور کارشناسان دو کشور، این اختلالات را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: از جمله راه‌های تبادل تجربیات و توانمندی‌های دو کشور، شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی حوزه فن‌آوری اطلاعات است که سالانه در هر دو کشور برگزار می‌شود و باید بخش خصوصی در جهت ورود به بازارهای یکدیگر بیش‌تر تلاش کنند.