افزایش خدمات صادراتی به شرکت‌های دانش‌بنیان

  مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی گفت: بنا داریم در کریدور صادراتی معاونت علمی به ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان دیگر، مشاوره و خدمات ارایه کنیم تا بتوانند محصولات خود را صادر کنند. روح‌ا… استیری در گفت‌و‌گو با مهر با بیان این‌که ایجاد و توسعه بسترهای لازم برای اقتصاد دانش‌بنیان یکی از […]

 

مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی گفت: بنا داریم در کریدور صادراتی معاونت علمی به ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان دیگر، مشاوره و خدمات ارایه کنیم تا بتوانند محصولات خود را صادر کنند.

روح‌ا… استیری در گفت‌و‌گو با مهر با بیان این‌که ایجاد و توسعه بسترهای لازم برای اقتصاد دانش‌بنیان یکی از اهداف محوری معاونت علمی و فن‌آوری است که از طریق برنامه‌های مختلفی دنبال می‌شود، گفت: تسهیل در زمینه‌های صادرات محصولات دانش‌بنیان و توسعه بازار آن‌ها از جمله این برنامه‌هاست که با ایجاد کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۳ شکل منسجم‌تری به خود گرفت.

مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری اظهار داشت: کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان مجموعه‌ای است که با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند و دارای پتانسیل صادراتی، صادرات محصولات با فن‌آوری بالا را تسهیل می‌بخشد.

به گفته استیری، ارایه خدمات مشاوره، تدوین برنامه‌های صادراتی و انجام حمایت‌های مالی بخشی از این خدمات است که از طریق کارگزاران توسعه صادرات کریدور (شرکت‌های خدماتی متخصص در هر حوزه) ارایه می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۳ تا پایان سال ۹۴ به ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان، ۴۰۰ خدمت در فضای کسب و کار بین‌الملل ارایه شده است.

استیری اظهار داشت: با توجه به این‌که بنا داریم شرکت‌های دانش‌بنیان را به مرحله‌ای برسانیم تا بتوانند محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر کنند به همین دلیل قصد داریم از نظر کمیت، میزان ارایه خدمات را به این شرکت‌ها دو برابر کنیم.

 

وی تأکید کرد: بنا داریم خدمات کریدور صادرات را حداقل به ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان تا پایان سال ۹۶ ارایه کنیم.