دامادی:پازل مسکن با افزایش وام تکمیل نمی‌شود

  عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به وضعیت کنونی بازار مسکن، گفت: ارایه تسهیلات ۱۵۰ تومانی مسکن با بازپرداخت ۲ میلیون تومانی در ماه به خانه دار کردن مردم منجر نمی‌شود. به گزارش خانه ملت، محمد دامادی با اشاره به افزایش وام مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان، گفت: باید بدانیم افزایش صرف وام مسکن […]

 

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به وضعیت کنونی بازار مسکن، گفت: ارایه تسهیلات ۱۵۰ تومانی مسکن با بازپرداخت ۲ میلیون تومانی در ماه به خانه دار کردن مردم منجر نمی‌شود.

به گزارش خانه ملت، محمد دامادی با اشاره به افزایش وام مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان، گفت: باید بدانیم افزایش صرف وام مسکن به خانه دار شدن مردم در شرایط فعلی کمک نخواهد کرد.

نماینده مردم ساری و میاندورد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که در حوزه مسکن اقدام نخست برای خانه‌دار کردن مردم کاهش رکود موجود در بازار است، افزود: تا رکود کاهش نیافته و رشد ساخت و ساز را شاهد نباشیم، نمی‌توان به خانه دار شدن مردم امیدوار بود.

افزایش تسهیلات مسکن با درنظرگرفتن نرخ خانه در نقاط مختلف کشور صورت بگیرد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر ضرورت نیازسنجی در مناطق مختلف کشور برای افزایش وام مسکن، تصریح کرد: افزایش وام مسکن به میزان ۱۵۰ میلیون تومان در تمام نقاط کشور مناسب نبوده و نمی‌تواند قدرت خرید مردم در خانه دار شدن را افزایش دهد.

حمایت از انبوه‌سازی مسکن می‌تواند قفل مسکن را باز کند

وی ادامه داد: با توجه به افزایش روزافزون قیمت مسکن باید فکری اساسی برای ارایه تسهیلات مسکن با توجه به قدرت خرید مردم، شاخص‌های جغرافیایی و سایر مؤلفه‌های درگیر شود.

دامادی تأکید کرد: افزایش ساخت و ساز و همچنین حمایت از انبوه‌سازی مسکن می‌تواند قفل مسکن را باز کند.

وی با بیان این‌که قطعات دیگر پازل مسکن نادیده گرفته شده است، گفت: ارایه تسهیلات بدون در نظرگرفتن قدرت مالی مردم نمی‌تواند دردی از مشکل مسکن مردم درمان کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این‌که متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن از درآمد ناچیزی برخوردار بوده و از قشر متوسط و ضعیف جامعه هستند، افزود: پرداخت ماهیانه دو میلیون تومان اقساط وام مسکن در توان بسیاری از مردم نیست.

 

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید در خصوص رفع مشکل مسکن راهکاری اساسی در نظر بگیرد.