سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد:تمدید مهلت شرکت در مزایده ایجاد شبکه بی‌سیم

  معاون بررسی‌های فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تمدید مهلت ارایه پیشنهاد مزایده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم برای ارایه خدمات عمده‌فروشی تا آخر اردیبهشت خبر داد. به گزارش تسنیم، صادق عباسی شاهکوه با بیان این مطلب اظهار کرد: در این مزایده ۳۰ مگاهرتز در باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز با […]

 

معاون بررسی‌های فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تمدید مهلت ارایه پیشنهاد مزایده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه بی‌سیم برای ارایه خدمات عمده‌فروشی تا آخر اردیبهشت خبر داد.

به گزارش تسنیم، صادق عباسی شاهکوه با بیان این مطلب اظهار کرد: در این مزایده ۳۰ مگاهرتز در باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز با قیمت پایه ۱۹۰ میلیارد تومان، ۲۰ مگاهرتز در باند فرکانسی ۲۶۰۰ مگاهرتز با قیمت ۹۰ میلیارد تومان و ۲۰ مگاهرتز در باند فرکانسی ۳۵۰۰ مگاهرتز با قیمت ۵۰ میلیارد تومان عرضه می‌شود که در مجموع قیمت پایه در این مزایده ۳۳۰ میلیارد تومان است و البته قیمت نهایی در مزایده مشخص خواهد شد.

وی عنوان کرد: دارنده این پروانه با ایجاد شبکه بی‌سیم بر مبنای TD-LTE در هر یک از باندهای فرکانسی ۲۳۰۰، ۲۶۰۰ و ۳۵۰۰ مگاهرتز باید تمامی ظرفیت شبکه خود را به صورت عمده‌فروشی و براساس شرایط رقابتی عادلانه در اختیار سایر بازیگران اعم از FCP، MVNO، Servco، اپراتورهای تلفن همراه و وایمکس قرار دهد و خود حق ارایه سرویس به مشترک نهایی را ندارد.

معاون رگولاتوری از مزایای این پروانه را امکان دستیابی FCP‌ها به شبکه بی‌سیم جهت کاهش وابستگی به سیم مسی دانست و افزود: این واگذاری به دلیل محدودیت در باندهای فرکانسی از طریق مزایده انجام می‌شود. از این رو برای بهره‌برداری بهینه از فرکانس، شبکه‌ای ایجاد خواهد شد که همه به‌صورت مشترک از آن بهره‌برداری کنند.

عباسی شاهکوه شرایط متقاضیان در باندهای فرکانسی را متفاوت عنوان کرد و گفت: متقاضیان این پروانه ترکیبی از اپراتورهای وایمکس، تلفن همراه و FCP خواهند بود و اپراتور ایرانیان‌نت نیز مشابه اپراتورهای FCP در این مزایده در نظر گرفته شد.

وی خاطر نشان کرد: در ایجاد کنسرسیوم، سرمایه‌گذاران خارجی نیز با رعایت سهم ۴۹ درصدی و رعایت سایر شرایط می‌توانند حضور داشته باشند.

او با تأکید بر اتخاذ تمهیداتی به منظور جلوگیری از انحصار و بالا بردن شانس ارایه خدمت به دیگر دارندگان پروانه، گفت: به این منظور، در باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز کنسرسیومی متشکل از حداقل ۳ دارنده پروانه FCP و علاوه بر آن، دارندگان پروانه تلفن همراه می‌توانند متقاضی دریافت پروانه باشند.

 

معاون رگولاتوری افزود: در باند فرکانسی ۲۶۰۰ مگاهرتز کنسرسیومی که در آن اولویت با دارندگان پروانه تلفن همراه و بی‌سیم ثابت خواهد بود می‌توانند متقاضی پروانه باشند و در باند ۳۵۰۰ مگاهرتز همه دارندگان پروانه می‌توانند متقاضی دریافت پروانه بوده و در آن سهیم باشند.