ارزش معاملات اسناد خزانه اسلامی از ۵۴۰ میلیارد ریال عبور کرد

  در نخستین روز هفته ضمن رشد ۱۰ واحدی آیفکس، ۵۴۰ میلیارد ریال معامله در ۵ نماد اسناد خزانه اسلامی انجام شد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، بازار فرابورس در هفدهمین روز بهمن‌ماه شاهد عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۲» با کشف قیمت ۸۷۲ هزار ریال و میانگین […]

 

در نخستین روز هفته ضمن رشد ۱۰ واحدی آیفکس، ۵۴۰ میلیارد ریال معامله در ۵ نماد اسناد خزانه اسلامی انجام شد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، بازار فرابورس در هفدهمین روز بهمن‌ماه شاهد عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۲» با کشف قیمت ۸۷۲ هزار ریال و میانگین موزون قیمت ۸۷۲ هزار و ۶۶ ریال بود، این در حالی است که ارزش معاملات در نمادهای اسناد خزانه از ابتدا تا کنون در مجموع بیش از ۵ هزار و ۱۲۳ میلیارد ریال بوده است.

در بازار اول ۸۷ میلیون و ۵۱۰ هزار ورقه بهادار به ارزش ۸۰۱ میلیارد ریال و در بازار دوم ۱۳۰ میلیون ورقه بهادار با رقم ۴۸۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بازار اوراق با درآمد ثابت، بالا‌ترین حجم معاملات مربوط به داد و ستد ۶۰۰ هزار ورقه اجاره پترو ریگ بود و ارزش معاملات در نماد«اخزا۲» به عدد ۱۷۹ میلیارد ریال رسید و در بین نمادهای فرابورسی در جایگاه دوم قرار گرفت. همچنین ارزش معاملات دیروز در ۵ نماد اسناد خزانه اسلامی از ۵۴۰ میلیارد ریال گذشت.

طی این روز در مجموع ۳۳۷ میلیون ورقه بهادار در ۳۳ هزار نوبت به ارزش ۲ هزار و ۴۳۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت. آیفکس هم با ادامه دادن روند صعودی، رشد ۱۰ واحدی را ثبت کرد و به ۸۰۲ واحد رسید.

بیش‌ترین حجم معاملات در بازار سهام به خرید و فروش ۳۱ میلیون سهم بانک دی اختصاص یافت و بیش‌ترین ارزش معاملات را گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی از آن خود کرد.

در این روز، اوراق حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن ضمن افت قیمت در محدوده ۸۵۰ تا ۸۸۰ هزار ریال دست به دست شد و بالا‌ترین قیمت این اوراق در نماد آذرماه ۹۴ رقم خورد.

همچنین بالا‌ترین حجم و ارزش معاملات ETF نیز متعلق به معامله ۸۸۰ هزار سهم صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان بود؛ ضمن آن‌که پذیره‌نویسی صندوق آرمان آتی کوثر دیروز هم در بازار سوم ادامه یافت.

 

گفتنی است، نماد معاملاتی شرکت نیرو سرمایه جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام در روز دوشنبه ۱۹ بهمن، در پایان معاملات روز گذشته متوقف شد.