سیاست سپاه اعزام گسترده نیرو برای نبرد در سوریه نیست

 فرمانده کل سپاه درباره اعزام نیرو‌ها به سوریه گفت: سیاست و تدبیر این نیست که از ایران افراد بسیاری برای رزم مستقیم به سوریه بروند ولی ما شاهد اشتیاق و علاقه در بین پاسداران برای حضور هستیم. به گزارش فارس، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تشییع سردار شهید قاجاریان و […]

 فرمانده کل سپاه درباره اعزام نیرو‌ها به سوریه گفت: سیاست و تدبیر این نیست که از ایران افراد بسیاری برای رزم مستقیم به سوریه بروند ولی ما شاهد اشتیاق و علاقه در بین پاسداران برای حضور هستیم.

به گزارش فارس، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تشییع سردار شهید قاجاریان و ۵ شهید مدافع حرم در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: ماجرای شهادت و شهید و داوطلب بودن برای تقدیم جان در راه اسلام و انقلاب اسلامی ماجرای طولانی است، اما نکته مهم این است که در هر مقطع انقلاب، شهیدان با آمادگی برای جانفشانی، خون تازه‌ای در مقاومت اسلامی جاری کردند و باعث پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی شدند.

فرمانده کل سپاه با بیان این‌که وارد فاز جدیدی از تهدیدات شده‌ایم، افزود: تهدیدات اصلی از مرزهای ما دور شده که دلیل آن نیز گسترش مقاومت اسلامی بود.

فرمانده کل سپاه با بیان این‌که رقابت و اصرار زیادی بین یگانهای زمینی سپاه برای این رزم و مبارزه وجود دارد، گفت: وقتی می‌گوییم برای این کار مستشاری، محدودیت داریم، ناراحت می‌شوند.

وی با تأکید بر این‌که در عراق و سوریه از حریم ولایت دفاع می‌شود، افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم تأکید کردند که اگر این دفاع صورت نگیرد، تهدید به مرزهای ما می‌آید.

وی ادامه داد: برای همین بسیار اهمیت دارد که نیرو‌ها برای دفاع از کشور، بسیار دورتر از مرز‌ها می‌جنگند.

جعفری با بیان این‌که شهدا بدون تردید می‌دانند که این مبارزه و استقامت است که زمینه ظهور را فراهم می‌کند، گفت: دشمن اصلی و نیروهایی که در روز موعود مستقیماً پای جنگ پیش‌بینی شده در احادیث و روایات هستند، همین دشمنان داخلی اسلامند نه آمریکایی‌ها و مسیحی‌ها و شهدا نیز با همین فکر در برابر تروریست‌‌ها می‌ایستند.

فرمانده کل سپاه، یک دل شدن مردم عراق و سوریه و ایران و… را تحقق امت واحده اسلامی دانست و اظهار داشت: دشمن برنامه‌ریزی کرده تا جلوی توسعه مقاومت اسلامی را بگیرد اما انقلاب اسلامی با وجود همه دشمنی‌‌ها و توطئه‌ها در حال پیشرفت است و ما نیز باید مراقب باشیم از قافله شهدا عقب نمانیم.