زنگنه: دو نرخی بودن بنزین فساد می‌آورد

  وزیر نفت با حمایت از تک‌نرخی بودن قیمت بنزین گفت: اگر مجلس دو نرخی بودن قیمت بنزین را تصویب کند و قانون شود دولت مکلف به اجرای آن خواهد بود. بیژن زنگنه در گفت‌و‌گو با شانا درباره دو نرخی بودن قیمت بنزین با اشاره به این که موافق بنزین دو نرخی نیست، اعلام کرد: […]

 

وزیر نفت با حمایت از تک‌نرخی بودن قیمت بنزین گفت: اگر مجلس دو نرخی بودن قیمت بنزین را تصویب کند و قانون شود دولت مکلف به اجرای آن خواهد بود.

بیژن زنگنه در گفت‌و‌گو با شانا درباره دو نرخی بودن قیمت بنزین با اشاره به این که موافق بنزین دو نرخی نیست، اعلام کرد: دو نرخی بودن قیمت بنزین فساد می‌آورد و وزارت نفت نه تنها به دو نرخی بودن قیمت بنزین بلکه با دو نرخی بودن هیچ فرآورده نفتی موافق نیست.

وی با بیان این‌که البته اگر مجلس این موضوع را تصویب کند دولت ملزم به اجرای آن است درباره این‌که آیا دولت طرح اصلاحی درباره بنزین دو نرخی ارایه می‌دهد، تصریح‌کرد: هنوز در این زمینه بحثی نشده است.

مدیرشرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هم پیشتر به شانا در این زمینه گفته بود: چنان‌چه مجلس و دولت تصمیم بگیرند؛ ملزم هستیم بنزین را دو نرخی و با کارت توزیع کنیم.

 

عباس کاظمی افزوده بود: با توجه به شرایط کنونی پیشنهادمان تک‌نرخی ماندن بنزین است و دلیلی نمی‌بینیم که بنزین چند نرخی عرضه شود.