آغاز انتقال فن‌آوری با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس ۲۰۱۶ ایران

  دبیر دومین نشست بین‌المللی فن‌آوری و نوآوری (اینوتکس۲۰۱۶) گفت: در دوره پنجم از برگزاری این نمایشگاه در ایران، بیش از ۱۰۰ شرکت خارجی از ۲۰کشور دنیا، دستاوردهای فن‌آوری و نوآوری خود را ارایه می‌کنند. فرهنگ فصیحی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: نمایشگاه و نشست بین‌المللی فن‌آوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) از سوی پارک فن‌آوری […]

 

دبیر دومین نشست بین‌المللی فن‌آوری و نوآوری (اینوتکس۲۰۱۶) گفت: در دوره پنجم از برگزاری این نمایشگاه در ایران، بیش از ۱۰۰ شرکت خارجی از ۲۰کشور دنیا، دستاوردهای فن‌آوری و نوآوری خود را ارایه می‌کنند.

فرهنگ فصیحی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: نمایشگاه و نشست بین‌المللی فن‌آوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) از سوی پارک فن‌آوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های فن‌آوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در پنجمین دوره نمایشگاه بیش از ۱۰۰شرکت از ۲۰ کشور مختلف دنیا از جمله روسیه، یونان، بلاروس، اتریش، هند، چین و کره‌جنوبی برای انتقال فن‌آوری حضور خواهند داشت و محصولات خود را عرضه می‌کنند، همچنین در مدت برگزاری این نمایشگاه متخصصانی از ۱۲ کشور در دوره دوم نشست بین‌المللی اینوتکس شرکت می‌کنند.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، یک اقدام ملی با رویکرد بین‌المللی برای کمک به موضوع انتقال فن‌آوری است.

فصیحی افزود: در این نمایشگاه در کنار شرکت‌های خارجی، همین تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان موفق ایرانی نیز که آماده همکاری‌های فن‌آورانه با شرکت‌های خارجی هستند، حضور دارند. هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه ایجاد ارتباط بین مجموعه داخلی و خارجی برای شکل‌گیری همکاری‌های تکنولوژیک است.

وی گفت: در این نمایشگاه فن‌آوری‌های پیشرفته در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، اتوماسیون تغییرات صنعتی و پزشکی، مواد، زیست فن‌آوری، الکترونیک و ارتباطات، مکانیک و مکاترونیک، اپتیک، هوا فضا، انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، نفت، گاز و پتروشیمی، فن‌آوری پزشکی و مهندسی پزشکی، سیستم‌های هوشمند، جو زمین، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، صنایع و تأسیسات زیربنایی ارایه می‌شود.

فصیحی ادامه داد: این یکی از اقدامات مورد نظر نقشه جامع علمی کشور و تعداد دیگری از اسناد بالادستی است و تسهیل این امور به عنوان یک راهبرد برای حوزه علم و فن‌آوری کشور در نظر گرفته شده است.

وی گفت: این نمایشگاه به پوشش مسایل فراروی شرکت‌های دانش بنیان در بحث انتقال فن‌آوری و شکل‌گیری شبکه‌های فن‌آوری کمک می‌کند.

وی بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه را یک اقدام ملی در سال اقدام و عمل، برای پیاده‌سازی یکی از اسناد بالادستی به ویژه نقشه جامع علمی کشور برای زمینه‌سازی همکاری‌های بین‌المللی در حوزه نوآوری و فن‌آوری می‌دانیم.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی فن‌آوری نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) از دوم تا پنجم خرداد ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 

دومین نشست بین‌المللی اینوتکس ۲۰۱۶ نیز با موضوع «شبکه‌سازی نوآوری» در کنار نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است که اساتید و صاحب نظران خارجی و داخلی در طی دو رو، ز موضوعات مرتبط را به بحث و تبادل نظر خواهند گذاشت که فرصت مناسبی برای کلیه فعالان حوزه فن‌آوری و نوآوری برای تبادل تجارب فراهم خواهد شد.