ماجرای انحلال تیم ملی فوتسال عربستان چه بود؟

ماجرای انحلال تیم ملی فوتسال عربستان چه بود؟ یک روزنامه عربستانی در حالی از انحلال تیم فوتسال این کشور خبر داده بود که این تیم به تازگی در مسابقات انتخابی آسیا شرکت کرده است. به‌ گزارش ‌ایسنا، روزنامه ‌اسپورت عربستان چندی پیش با انتشار گزارشی درباره فوتسال ایران، به باخت ۱۵ بر یک تیم‌ ‌ملی […]

ماجرای انحلال تیم ملی فوتسال عربستان چه بود؟

یک روزنامه عربستانی در حالی از انحلال تیم فوتسال این کشور خبر داده بود که این تیم به تازگی در مسابقات انتخابی آسیا شرکت کرده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، روزنامه ‌اسپورت عربستان چندی پیش با انتشار گزارشی درباره فوتسال ایران، به باخت ۱۵ بر یک تیم‌ ‌ملی فوتسال عربستان مقابل ایران اشاره کرد و نوشت تیم‌ ‌ملی عربستان بعد از این باخت سنگین، منحل شد اما این روزنامه در گزارش خود به چند مورد اشاره نکرده و به همین دلیل ابهاماتی در بین کاربران ایرانی به وجود آمده است:

۱- تاریخ بازی ایران و عربستان:

 این بازی در ۲۷ اکتبر سال ۲۰۰۷ میلادی (۵ آبان ۱۳۸۶) برگزار شده است.

۲- تورنمنت محل برگزاری مسابقه:

تیم‌های ملی ایران و عربستان در رشته فوتسال در تمام رده‌های بزرگسالان، امید، بانوان و باشگاهی، تنها یک بار در مرحله گروهی المپیک داخل سالن آسیا ماکائو ۲۰۰۷ با یکدیگر رقابت کرده‌اند و در آن دیدار که تیم مردان زیر ۲۳ سال کشورمان به میدان رفته بود، موفق شد با نتیجه ۱۵ بر یک از سد حریف خود بگذرد و سنگین‌‌ترین شکست تاریخ عربستان را به این تیم تحمیل کند.

روزنامه عربستانی در گزارش خود به درستی عنوان کرده تیم فوتسال عربستان بعد از این باخت، منحل شد اما با توجه به عدم اشاره به زمان انحلال و رده تیم، اطلاع‌رسانی به درستی انجام نشده بود.