تخصیص ۲۶۰ میلیارد تومان برای ارتقاء رویه جاده‌ها و ابنیه‌ فنی

  معاون راهداری سازمان راهداری ‌و حمل‌و نقل جاده‌ای از تخصیص یک هزار میلیارد ریال برای ترمیم رویه آسفالت جاده‌ها و ۱۶۰ میلیارد تومان برای بهبود کیفی پل‌‌‌ها و تونل‌‌‌ها برای سال جاری خبر داد. به گزارش تین‌نیوز، حسن‌نیا در حاشیه بازدید از راه‌های استان کرمان اظهار کرد: سفر به استان کرمان در راستای بازدید […]

 

معاون راهداری سازمان راهداری ‌و حمل‌و نقل جاده‌ای از تخصیص یک هزار میلیارد ریال برای ترمیم رویه آسفالت جاده‌ها و ۱۶۰ میلیارد تومان برای بهبود کیفی پل‌‌‌ها و تونل‌‌‌ها برای سال جاری خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز، حسن‌نیا در حاشیه بازدید از راه‌های استان کرمان اظهار کرد: سفر به استان کرمان در راستای بازدید از رینگ محورهای ترانزیتی خراسان‌جنوبی، سیستان‌وبلوچستان و کرمان است.

به گفته وی شبکه‌ کریدوری و ترانزیتی کشور قرار است با همکاری سازمان راهداری، شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، معاونت برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی به ‌صورت بزرگراهی شبیه‌سازی شود. به همین خاطر در این سفر ظرفیت‌ محورهایی که امکان اجرا به‌صورت بزرگراهی دارند، مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: سال گذشته ۹۵۰ کیلومتر به شبکه‌ بزرگراهی کشور اضافه شد اما با توجه به محدودیت منابع مالی، اگر یک هزار و ۲۰۰ الی یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر به شبکه راه‌های بزرگراهی اضافه شود، کار بسیار بزرگی انجام خواهد شد.

معاون سازمان راهداری هدف دیگر از این بازدید را ارتقاء کیفی راه‌های این شبکه دانست و بیان ‌کرد: طبق نشست‌هایی با مدیران و معاونان ۳ اداره کل راه‌و شهرسازی خراسان‌جنوبی، سیستان‌وبلوچستان و کرمان مقرر شد بخش‌هایی از محورهای ترانزیتی این ۳ استان در شبکه‌ بزرگراهی و ارتقای رویه‌ آسفالت و ایمنی قرار گیرد.

حسن‌نیا در رابطه با رفع نقاط پرحادثه‌ نیز خاطرنشان ‌کرد: براساس دستورالعمل سال گذشته‌ کمیسیون ایمنی راه‌ها، دستورالعمل تدوین نقاط حادثه‌خیز به استان‌ها ابلاغ شده و حدود ۹۰ درصد استان‌ها نیز براساس دستورالعمل جدید نقاط حادثه‌خیز را شناسایی و ارسال کرده‌اند تا حدود ۹۵۰ نقطه‌ حادثه‌خیز در سال جاری‌ با اعتبارات سازمان رفع شود.

وی با اشاره به سیاست سال‌جاری سازمان راهداری در حوزه ایمنی راه‌ها گفت: سیاست ما بر اساس ارتقای علائم عمودی ‌و افقی، اصلاح نقاط زود بازده، بهبود و ترمیم پل‌هایی است که در طول سال‌های گذشته به دلیل عدم تأمین منابع کاری برای آن‌‌‌ها انجام نگردید.

حسن‌نیا با بیان این‌که امسال ۱۶۰ میلیارد تومان برای بهبود کیفی پل‌‌‌ها در نظر گرفته شده است، یادآور‌ شد: ترمیم و بهبود کیفی تعدادی از ۴۰۰ هزار دهنه‌ پل موجود در جاده‌های کشور در دستور کار است تا امسال تعدادی از پل‌های بزرگ و تونل‌‌‌ها ترمیم ‌شوند؛ ضمن این‌که یک هزار میلیارد تومان هم برای ترمیم رویه‌های آسفالت و بهبود کیفی آسفالت جاده‌ها پیش‌بینی شده است.

 

معاون سازمان راهداری ‌و حمل ‌و نقل جاده‌ای با اشاره به اجرای ۱۲ میلیون تن آسفالت در سطح جاده‌های کشور و ۲۰ میلیون تن زیر مجموعه ادارات کل راه‌و شهرسازی‌ یادآور‌شد: سال گذشته مشکلات زیادی در زمینه‌ تخصیص اعتبارات داشتیم که امیدواریم امسال این وضعیت بهبود پیدا کند.