پرداخت قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی برای زلزله‌زدگان غرب کشور

کمیسیون اعتباری بانک مرکزی تصویب کرد پرداخت قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی برای زلزله‌زدگان غرب کشور گروه بانک، بیمه، بورس- کمیسیون اعتباری بانک مرکزی برای زلزله‌زدگان غرب کشور، اجرای دو اقدام مهلت دادن تسهیلات سابق و قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی برای زلزله‌زدگان را به تصویب رساند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی بانک مرکزی، به […]

کمیسیون اعتباری بانک مرکزی تصویب کرد

پرداخت قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی برای زلزله‌زدگان غرب کشور

گروه بانک، بیمه، بورس- کمیسیون اعتباری بانک مرکزی برای زلزله‌زدگان غرب کشور، اجرای دو اقدام مهلت دادن تسهیلات سابق و قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی برای زلزله‌زدگان را به تصویب رساند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی بانک مرکزی، به دنبال وقوع زلزله در استان‌های غربی کشور و وارد آمدن خسارت در این مناطق، کمیسیون اعتباری بانک مرکزی در جلسه فوق‌العاده خود اجرای دو اقدام از سوی نظام بانکی را تصویب کرد.

براساس مصوبه اول کمیسیون اعتباری، به استناد « قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در حوادث غیرمترقبه مصوب ۱۹‏/۰۳‏/۱۳۹۲» مقرر شد شبکه بانکی نسبت به امهال تمام تسهیلات اعطایی قبل از وقوع حادثه به افراد آسیب‌دیده (اعم از تولیدی و غیرتولیدی، در شهر‌ها و روستاها) به مدت دو سال از تاریخ وقوع حادثه اقدام کند و سود متعلقه توسط دولت تأمین ‌شود.

 

واحدهای آسیب دیده مشمول این مصوبه، با معرفی ستاد حوادث غیرمترقبه به بانک عامل می‌توانند از شرایط امهال بهره‌مند شوند.