مدیرکل ارشاد استان تهران:رشته نقاشی حذف نمی‌شود

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اعلام کرد: رشته نقاشی مانند گذشته در هنرستان‌ها تدریس می‌شود. برزین ضرغامی در گفت‌وگو با سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، اظهار کرد: پس از مذاکراتی که میان جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و فانی، وزیر آموزش و پرورش، انجام شد، با توجه به پایه‌ای بودن این‌گونه درس‌‌ها […]

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اعلام کرد: رشته نقاشی مانند گذشته در هنرستان‌ها تدریس می‌شود.

برزین ضرغامی در گفت‌وگو با سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، اظهار کرد: پس از مذاکراتی که میان جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و فانی، وزیر آموزش و پرورش، انجام شد، با توجه به پایه‌ای بودن این‌گونه درس‌‌ها و نیز مرجع بودن آن‌ها، قرار شد که در بازنگری‌ها، رشته نقاشی مانند گذشته در میان دروس هنرستان‌ها باقی بماند.

گفتنی است، پس از تعطیلات نوروز ۹۵، شایعه‌هایی مبنی بر حذف و جابه‌جایی چند رشته از میان دروس هنرستان‌ها منتشر شد. در ابتدا، انجمن هنرمندان نقاش ایران در واکنش به شایعه‌ حذف رشته نقاشی و تلفیق رشته‌های گرافیک و عکاسی در هنرستان‌های هنرهای زیبا، نامه‌ای را خطاب به وزیر آموزش و پرورش منتشر کرد.

سپس گروهی از هنرمندان نامه‌ای اعتراضی را در این زمینه خطاب به وزیر ارشاد و وزیر آموزش و پرورش منتشر کردند که در بخشی از آن آمده بود: طبق برنامه اخیر اعلام شده و اصلاحات صورت گرفته در نظام آموزشی از پایه دهم به بعد، متأسفانه در گرایش‌های هنری تغییراتی صورت گرفته که در صورت عدم اصلاح آن، صدماتی جدی به حوزه هنر در کشور وارد خواهد ساخت و در درازمدت، موجب ویرانی بنیان‌های هنر در کشور خواهد شد.

 

در همین راستا، تعدادی از هنرمندان و دست‌اندرکاران این حوزه نیز اعتراض خود را نسبت به اتخاذ چنین تصمیمی مطرح کرده‌اند.