طرح‌هادی ۹۵درصد از روستاهای کشور تدوین و تصویب شده است

  علیرضا تابش می‌گوید که طرح‌هادی ۹۵درصد از روستاهای کشور تدوین و تصویب شده است. به گزارش ایسنا، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح بخشی از دو هزار و ۸۸۰ واحد مسکن مهر شهرستان نظرآباد، گفت: طرح‌هادی برای ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور تهیه و به تصویب رسیده است. وی افزود: […]

 

علیرضا تابش می‌گوید که طرح‌هادی ۹۵درصد از روستاهای کشور تدوین و تصویب شده است.

به گزارش ایسنا، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح بخشی از دو هزار و ۸۸۰ واحد مسکن مهر شهرستان نظرآباد، گفت: طرح‌هادی برای ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور تهیه و به تصویب رسیده است.

وی افزود: درصدد هستیم در سال جاری پوشش و تهیه طرح‌هادی روستایی تا مقطع تصویب، به صددرصد افزایش پیدا کرده و محقق شود.

تابش با بیان این‌که در بُعد اجرایی در بیش از ۱۵۰ هزار روستا طرح‌هادی انجام شده است، بیان کرد: در نظر داریم امسال این طرح در دو هزار روستا نیز انجام شود.

وی با تأکید بر این‌که ۸ درصد از سهم اعتبارات استان‌ها را برای تهیه و اجرایی شدن طرح‌هادی روستایی در اختیار داریم، گفت: خوشبختانه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی ۴۰۰ هزار تن قیر یارانه‌ای در اختیار این بخش قرارداده می‌شود.

وی تصریح کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان مجموع اعتبارات ملی این بخش است که براساس تخصیص‌‌ها در اختیار داده می‌شود.

 

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: یک بازارچه محلی به مساحت دو هزار متر مربع و با اعتباری معادل ۲۸ میلیارد ریال نیز در محدوده مجتمع بزرگ مسکونی مهر نظرآباد برای تأمین مایحتاج عمومی مردم احداث شده است.