رنجروور ایووک؛ انگلیسی ارزانی که ناگهان گران شد!

رنجروور ایووک؛ انگلیسی ارزانی که ناگهان گران شد! سال ۹۶ اولین سالی است که رنجروور Evoque را برای نخستین‌بار در ایران با پلاک ملی می‌بینیم: انگلیسی جذابی که برای گرفتن بازار پورشه ماکان در ایران آمده ولی قیمت آن به‌دلیل محدودیت واردات بسیار بالاتر از پورشه ماکان است. به گزارش سایت اخبار خودرو، «ایووک» که […]

رنجروور ایووک؛ انگلیسی ارزانی که ناگهان گران شد!

سال ۹۶ اولین سالی است که رنجروور Evoque را برای نخستین‌بار در ایران با پلاک ملی می‌بینیم: انگلیسی جذابی که برای گرفتن بازار پورشه ماکان در ایران آمده ولی قیمت آن به‌دلیل محدودیت واردات بسیار بالاتر از پورشه ماکان است.

به گزارش سایت اخبار خودرو، «ایووک» که این روز‌ها به تعداد انگشت‌شماری در ایران وجود دارد به قیمتی حدود یک میلیارد تا یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد و باید گفت که این خودرو با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت حقیقی آن در ایران عرضه می‌شود.

تنها رنجرور پلاک ملی ایران

در میان محصولات رنجرور، ایووک تنها خودرویی است که توانسته از قانون ممنوعیت واردات ۲۵۰۰ سی‌سی‌‌ها عبور کند. ایووک نخستین‌بار در سال ۲۰۱۱ وارد بازارهای جهانی شد. هدف انگلیسی‌‌ها از ساخت ایووک اضافه‌کردن محصولی ارزان‌‌قیمت به خانواده لندرور بود تا بدین‌ترتیب آنها هم سهمی از بازار شاسی‌بلندهای لوکس جمع‌وجور داشته باشند.

طول

عرض

ارتفاع

فاصله محوری

حجم باک

۴٫۳۷m

۱٫۹۸m

۱٫۶۳m

۲٫۶۶m

۶۸٫۵L

چهره خشن و جذاب ایووک آنقدر عالی است که در این سال‌ها لندرور هیچ تغییری در آن نداده و حتی در سال ۲۰۱۵، که نسخه به‌روزشده آن به عنوان مدل ۲۰۱۶ معرفی شد، بازهم تغییری در ارکان اصلی خودرو ندیدیم و فقط برخی جزییات ظاهری‌اش مانند لنز چراغ‌ها، ورودی هوای سپر جلو، اسپویلر انتهای سقف و رینگ‌‌ها دچار تغییر شد. اتفاق دیگری که برای ایووک در ۲۰۱۴ رخ داد تغییر نام تیپ‌هایش بود: از آن سال به بعد تیپ‌های ایووک هم‌‌نام تیپ‌های سایر شاسی‌بلندهای لندرور شد.

 

پیشرانه

گیربکس

قدرت

گشتاور

شتاب

سرعت

مصرف ترکیبی

Si4

۲٫۰ لیتری توربو

۹ سرعته اتومات

۲۳۷hp

۳۴۰nm

۷٫۶sec

۲۱۷km/h

۷٫۸L

ایووک در همه بازارها، ویژگی‌های زیر را به صورت استاندارد دارد:

استارت دکمه‌ای

هشداردهنده تغییر لاین

ریموت درب‌ها، شیشه‌ها و درب صندوق

سنسور پارک جلو و عقب/سنسور باد تایر

کنترل پایداری/کنترل کشش/کنترل واژگونی

فرمان برقی/کروزکنترل/کمکی حرکت در شیب

۷ ایربگ شامل راننده، زانویی راننده، سرنشین جلو، جانبی جلو، پرده‌ای

ترمز ضدقفل/توزیع نیروی ترمز/ترمز کمکی/ترمز اضطراری/ترمز پارک

مانیتور ۸ اینچی لمسی کنسول/مانیتور ۵ اینچی صفحه کیلومتر/۸ اسپیکر/بلوتوث