تعداد زیاد شهدای روحانی دهان بدگویان را می‌بندد

آیت‌ا… مکارم شیرازی تعداد زیاد شهدای روحانی دهان بدگویان را می‌بندد آیت‌ا…مکارم‌شیرازی با اشاره به برگزاری کنگره شهدای روحانی گفت: تعداد زیاد شهدای روحانی، دهان بدگویان را می‌بندد، دیگر این‌که بگویند فرزندان و جوانان مردم را مقابل گلوله فرستادند، جایی ندارد. به گزارش ایسنا، آیت‌ا…ناصرمکارم‌شیرازی در دیدار اعضای ستاد عالی کنگره شهدای روحانی استان قم، […]

آیت‌ا… مکارم شیرازی

تعداد زیاد شهدای روحانی دهان بدگویان را می‌بندد

آیت‌ا…مکارم‌شیرازی با اشاره به برگزاری کنگره شهدای روحانی گفت: تعداد زیاد شهدای روحانی، دهان بدگویان را می‌بندد، دیگر این‌که بگویند فرزندان و جوانان مردم را مقابل گلوله فرستادند، جایی ندارد.

به گزارش ایسنا، آیت‌ا…ناصرمکارم‌شیرازی در دیدار اعضای ستاد عالی کنگره شهدای روحانی استان قم، با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) عنوان کرد: امیرالمؤمنان(ع) می‌فرماید من به هیچ کار خوبی دعوت نمی‌کنم، مگر این‌که قبل از شما خودم آن را به جا آورم و شما را از کاری نهی نمی‌کنم، مگر این‌که خودم قبلاً ترک کرده باشم.

این مرجع تقلید ادامه‌داد: این‌که اگر مردم را به‌کاری دعوت و یا از امری نهی می‌کنیم، خودمان در انجام و یا اجتناب از آن پیشگام باشیم، فرهنگ علوی و اسلامی است و شهدای روحانیت با این تعداد زیاد، الهام گرفته از این کلام مولا است.

وی با اشاره به تعداد زیاد شهدای روحانی، گفت: این امر دهان بدگویان را می‌بندد، دیگر این‌که بگویند فرزندان و جوانان مردم را مقابل گلوله فرستادند، جایی ندارد؛ این باید در جامعه پررنگ شود و به جامعه نشان داده شود که روحانیت در شهادت پیشگام بوده است.

آیت‌ا…مکارم‌شیرازی در بخش دیگر عنوان کرد: از آیه «نفر» «وَمَا کَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِیَنْفِرُوا کَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَلِیُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَیْهِمْ لَعَلَّهُمْ یَحْذَرُونَ – توبه/۱۲۲» استفاده می‌کنیم که اولین حوزه علمیه به دست پیامبر مکرم(ص) و در مدینه پایه‌گذاری شده است؛ فرمودند همه به جنگ نروند، عده‌ای در مدینه بمانند و تعالیم اسلام را فرا گیرند، به این معناست که اسلام مسأله نظامی را با کار فرهنگی گره زد و رمز پیروزی در جنگ تحمیلی نیز همین بود.

آیت‌ا…مکارم‌شیرازی تصریح‌کرد: در دفاع مقدس همین مسأله پیوند معنویت و رزم سبب موفقیت شد، زیرا رزمندگان ما شب‌ها دعای کمیل و توسل و زیارت عاشورا می‌خواندند و به جنگ دشمن می‌رفتند و امروز نیز که ما دستمان از معنویت پُر است، باید مسایل نظامی با این موضوع گره بخورد.

 

این مفسر قرآن با بیان این‌که دشمنان هم فهمیده‌اند که رمز موفقیت ما این مسأله است، عنوان‌کرد: به همین دلیل می‌بینیم که دشمن از این موضوع در هراس است و سعی می‌کند با مسایل فرهنگی باعث انحراف در عقاید و تزلزل در افکار جوانان ما شود و آنان را به فضای مجازی سرگرم کند.