تمهید ویژه آموزش و پرورش برای اتوبوس‌های اردویی

تمهید ویژه آموزش و پرورش برای اتوبوس‌های اردویی وزیر آموزش و پرورش از رصد حرکت دوهزار اتوبوس حامل دانش‌آموزان طی ۴۵ روز گذشته خبر داد و گفت: تا ۱۰روز آینده حرکت «اتوبوس‌های اردویی» فقط با ارسال «کد حرکت» از مرکز به سرپرستان اردو امکان‌پذیر است. به گزارش فارس، سیدمحمد‌بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه […]

تمهید ویژه آموزش و پرورش برای اتوبوس‌های اردویی

وزیر آموزش و پرورش از رصد حرکت دوهزار اتوبوس حامل دانش‌آموزان طی ۴۵ روز گذشته خبر داد و گفت: تا ۱۰روز آینده حرکت «اتوبوس‌های اردویی» فقط با ارسال «کد حرکت» از مرکز به سرپرستان اردو امکان‌پذیر است.

به گزارش فارس، سیدمحمد‌بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از سامانه کنترل اردوهای دانش‌آموزی با تقدیر از تلاش‌های معاونت پرورشی و فرهنگی و سازمان دانش‌آموزی در خصوص راه‌اندازی مرکز کنترل اردوهای دانش‌آموزی در کمتر از یک هفته، اظهار داشت: راه‌اندازی چنین مرکزی در این زمان کم تنها از طریق کار جهادی ممکن است که الحمدا… این موضوع انجام شد.

وی افزود: امنیت و سلامت سفرهای دانش‌آموزی، مهم‌ترین و اساسی‌‌‌‌ترین مسأله‌ای است که در اولویت کاری آموزش و پرورش قرارداد و تلاش می‌کنیم در گام بعدی، سامانه کنترل سفرهای دانش‌آموزی را در مراکز استان‌ها ایجاد کنیم و تمام سفرهای درون استانی را نیز رصد کند.

بطحایی، نظارت مستمر بر عملکرد سامانه کنترل اردو‌‌‌ها را بسیار مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: از آنجا که سلامت و امنیت دانش‌آموزان همواره در اولویت قرار دارد، کارشناسان و مسؤولان مرتبط، از اعمال هرگونه سلیقه و خلاقیت در سامانه کنترل آنلاین سفرهای اردویی، باید خودداری کنند و هر نوع تغییر در روند اجرایی سامانه تنها باید از طریق دستورالعمل‌های بالادستی صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تمهیداتی انجام خواهد شد تا از ۱۰ روز آینده حرکت اتوبوس‌های اردویی فقط با ارسال «کد حرکت» از مرکز به سرپرستان اردو امکان پذیر باشد و این کد به منزله مجوز نهایی اردو خواهد بود.

وی ادامه داد: در فرایند فعالیت این مرکز جای هیچ‌گونه اشتباهی نخواهد بود و اولین اشتباه به منزله آخرین اشتباه مسؤول مربوطه تلقی می‌شود زیرا با جان دانش‌آموزان سر و کار داریم.

بطحایی خاطرنشان کرد: مسؤولان ذی‌ربط، سامانه کنترل سفرهای دانش‌آموزی را بررسی کرده تا اگر نیازمند اصلاح و تغییر هست از طریق اداری اقدام لازمه صورت گیرد و برای نهادینه کردن این سامانه زیر ساخت‌های مورد نیاز نیز فراهم شود.

وی اضافه کرد: مسؤولان مربوطه باید با تمام جدیت فعالیت‌های مرکز کنترل را پیگیری کنند و با هرگونه کوتاهی و قصور در استان‌ها برخورد کنند تا سلامت دانش‌آموزان در اردو‌‌‌ها به‌طور کامل تضمین شود.

 

بطحایی از رصد حرکت دوهزار اتوبوس حامل دانش‌آموزان اردویی طی ۴۵ روز گذشته توسط این مرکز خبر داد و افزود: تقویت این مرکز هزینه‌ها را کاهش و امنیت و سلامت اردو‌‌‌ها را افزایش می‌دهد بنابراین اطلاع‌رسانی دقیق از فعالیت‌های سامانه برای جامعه ضروری است.