قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری برقی روز میز هیوندای

  شرکت هیوندایی کره جنوبی قراردادی به منظور ساخت یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار در صنعت برق ایران امضا خواهد کرد. به گزارش مهر، در آستانه سفر رییس‌جمهور کره جنوبی به تهران، هیأتی متشکل از مدیران و کارشناسان بخش انرژی شرکت هیوندایی کره جنوبی وارد ایران شده است. بر این اساس، […]

 

شرکت هیوندایی کره جنوبی قراردادی به منظور ساخت یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار در صنعت برق ایران امضا خواهد کرد.

به گزارش مهر، در آستانه سفر رییس‌جمهور کره جنوبی به تهران، هیأتی متشکل از مدیران و کارشناسان بخش انرژی شرکت هیوندایی کره جنوبی وارد ایران شده است.

بر این اساس، این هیأت کره‌ای با سفر به زنجان، امکانات و زیرساخت‌های، احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق (نیروگاه زنجان چهار) همچون خطوط فشار قوی انتقال برق و ایستگاه تزریق گاز را مورد ارزیابی و بازدید قرارداده‌اند.

براساس توافقی که بین یکی از شرکت‌های زیرمجموعه توانیر و هیوندایی کرده جنوبی انجام شده، قرار است نیروگاه چهارم زنجان در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار و با ظرفیت تولید ۵۰۰ مگاوات در ۲۵ کیلومتری زنجان و به‌صورت قرارداد BOO و با سرمایه‌گذاری هیوندای (HEC) احداث شود.

 

علاوه بر این، شرکت مهندسی هیوندای با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: اردیبهشت ماه امسال و همزمان با سفر رییس‌جمهور کره جنوبی به تهران، قراردادی برای ساخت پالایشگاه گاز در پارس جنوبی به ارزش ۳ میلیارد و ٦٠٠ میلیون دلار با یک شرکت خصوصی ایرانی امضا خواهد کرد.