بارش‌‌ها ۵۳ درصد کاهش یافت

بارش‌‌ها ۵۳ درصد کاهش یافت با گذشت حدود ۶۰ روز از سال آبی جدید، متوسط بارش‌های کشور به ۱۲٫۳ میلی‌متر رسیده است. به‌گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پاون، براساس اطلاعات ایستگاه‌های باران‌سنجی شرکت مدیریت منابع آب ایران، با گذشت حدود ۶۰ روز از سال آبی جدید یعنی از ابتدای مهرماه سال جاری تا پایان روز […]

بارش‌‌ها ۵۳ درصد کاهش یافت

با گذشت حدود ۶۰ روز از سال آبی جدید، متوسط بارش‌های کشور به ۱۲٫۳ میلی‌متر رسیده است.

به‌گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پاون، براساس اطلاعات ایستگاه‌های باران‌سنجی شرکت مدیریت منابع آب ایران، با گذشت حدود ۶۰ روز از سال آبی جدید یعنی از ابتدای مهرماه سال جاری تا پایان روز شنبه ۲۷ آبان ماه جاری، متوسط بارش‌های کشور به ۱۲٫۳ میلی‌متر رسید.

بر اساس این گزارش، این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته (۱۲٫۵میلی‌متر) ۱٫۶ درصد و در مقایسه با متوسط بلندمدت (۲۶٫۵ میلی‌متر) ۵۳٫۶ درصد کاهش داشته است.

بیش‌ترین بارش‌‌‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی، دریای خزر با ۸۶٫۱ میلی‌متر، دریاچه ارومیه با ۳۰٫۲ میلی‌متر، خلیج‌فارس و دریای عمان با ۲٫۶ میلی متر، فلات مرکزی با ۲٫۶میلی متر، مرزی شرق ۰٫۳ میلیمتر و قره قوم با ۳ میلی‌متر به ثبت رسیده است.

این گزارش می‌افزاید: ایستگاه رامسر- صفارود در استان مازندران شاهد حداکثر بارندگی به میزان ۵۷۸٫۵ میلی‌متر بوده و برای ایستگاه‌های یاسوج، فین کاشان، زاهدان و فریمان در استان های، کهگیلویه‌وبویراحمد، اصفهان، سیستان‌و‌بلوچستان و خراسان‌رضوی حداقل بارندگی به میزان صفر گزارش شده است.

گفتنی است، حجم بارش اول مهر تا ۲۷ آبان معادل ۲۰میلیارد و ۲۷۱ میلیارد مترمکعب می‌باشد.