آیفون X گواهی دائمی تأیید نمونه گرفت

آیفون X گواهی دائمی تأیید نمونه گرفت آزمایشگاه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و مخابراتی، گواهی دائمی تأیید نمونه را برای آیفون ۱۰ که پیش از این نسبت به وارداتش به کشور موضع‌گیری‌هایی وجود داشت، صادر کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ چندی پیش از سوی مسؤولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام شد […]

آیفون X گواهی دائمی تأیید نمونه گرفت

آزمایشگاه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و مخابراتی، گواهی دائمی تأیید نمونه را برای آیفون ۱۰ که پیش از این نسبت به وارداتش به کشور موضع‌گیریهایی وجود داشت، صادر کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ چندی پیش از سوی مسؤولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام شد که هیچ ثبت سفارش و واردات رسمی برای گوشی موبایل آیفون ۱۰ (آیفون X) به کشور صورت نگرفته و لذا تمام گوشیهایی از این برند که در بازار مشاهده شود، قاچاق خواهد بود.

با توجه به این‌که طرح ملی رجیستری گوشی‌های تلفن همراه نیز که از اواخر مهر سال‌جاری اجرایی شده به دنبال ساماندهی بازار پر قاچاق این بخش است و بر مبنای آن قرار است تمام گوشیهایی که به شکل قاچاق وارد کشور شده‌اند از امکان دریافت خدمات اپراتور بی‌نصیب بمانند، متقاضیان خرید گوشی موبایل باید بسیار دقت کنند تا در دام کالای قاچاق نیفتند.

در همین حین اداره کل استاندارد و تأیید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که یکی از وظایفش «ارزیابی نتایج اعلام شده در گزارش آزمایشگاه تأیید نمونه به منظور تصمیم‌گیری برای ترخیص یا مرجوع کردن تجهیزات» است گواهی دائمی را برای گوشی آیفون۱۰ صادر کرده است.

براساس تأییدیه و گواهی دائمی ۳ ساله‌ای که به این گوشی داده شده، عملاً در ردیف استاندارد‌‌‌ها جای گرفته است.

این در حالی است که اواخر مهرماه سال‌جاری آیفونهای ۸ و ۸ پلاس نیز توانستند تأیید و گواهی موقت (اعتبار تا اردیبهشت ۹۷) را از آزمایشگاه تأیید نمونه این سازمان أخذ کنند که گویا گواهی آنها نیز اکنون دائمی شده است.

 

در حال حاضر مدل‌های A1865 و A1901 آیفون ۱۰ توانسته‌اند گواهی دائمی تأیید نمونه را دریافت کنند.