نصب پرتره مشایخی، انتظامی، کشاورز، نصیریان و زنده‌یاد رشیدی در شهرک غزالی

نصب پرتره مشایخی، انتظامی، کشاورز، نصیریان و زنده‌یاد رشیدی در شهرک غزالی مجسمه ۵ بازیگر پیشکسوت سریال «هزاردستان» که اکنون در حال ساخت است، برای نصب در شهرک غزالی آماده می‌شود. به گزارش مهر، شهرک سینمایی غزالی که توسط علی حاتمی ساخته شد، پایه‌گذاری‌‌اش با سریال «هزاردستان» بود و حالا در یک پروژه، مجسمه‌هایی از […]

نصب پرتره مشایخی، انتظامی، کشاورز، نصیریان و زنده‌یاد رشیدی در شهرک غزالی

مجسمه ۵ بازیگر پیشکسوت سریال «هزاردستان» که اکنون در حال ساخت است، برای نصب در شهرک غزالی آماده می‌شود.

به گزارش مهر، شهرک سینمایی غزالی که توسط علی حاتمی ساخته شد، پایه‌گذاری‌‌اش با سریال «هزاردستان» بود و حالا در یک پروژه، مجسمه‌هایی از ۵ تن از پیشکسوت‌های این سریال ساخته شده است که تا چند وقت دیگر به اتمام خواهد رسید.

این مجسمه‌ها شامل پرتره‌هایی از جمشیدمشایخی، عزت‌ا…انتظامی، محمدعلی‌کشاورز، علی‌نصیریان و زنده‌یاد داوودرشیدی خواهد بود که در ستون‌هایی در شهرک نصب خواهد شد.

جمشیدمشایخی بازیگر پیشکسوت که در سریال «هزاردستان» نیز حضور داشت در سخنان کوتاهی درباره حاتمی و شهرک سینمایی به مهر گفت: خدا رحمت کند علی حاتمی را که پایه‌گذار این شهرک بود و زحمت زیادی کشید و بسیار هم ایستادگی کرد تا شهرک باقی بماند.

وی درباره ساخت مجسمه‌‌اش بیان کرد: خانم ستاره ادیبی با من تماس گرفت و درباره این پروژه توضیح داد که می‌خواهد مجسمه‌هایی از من و چند نفر از هم دوره‌ای‌های من بسازد.

این هنرمند سینما و تلویزیون ایران با اشاره به همکاری خود با علی حاتمی در سریال «هزاردستان» عنوان کرد: سال ۵۸ بود که علی‌حاتمی مرا برای کار در سریال «هزاردستان» دعوت و حتی درباره شخصیت‌ها با من مشورت می‌کرد. این سریال در ابتدا قرار بود «جاده ابریشم» نام داشته باشد اما چون قبلاً از این اسم استفاده شده بود «هزاردستان» نام‌گذاری شد.

مشایخی درباره این‌که این روز‌ها چقدر تلویزیون را دنبال می‌کند، اظهار کرد: دروغ نمی‌توانم بگویم، من تلویزیون نمی‌بینم و به جایش کتاب می‌خوانم. در تلویزیون سریال‌های بزرگی ساخته شده است و کارگردانان و نویسنده‌های خوبی داشتیم که اکنون از حضور آنها بهره گرفته نمی‌شود. متن فیلمنامه‌ها اکنون ضعیف است و رغبتی برای حضور در این فیلمنامه‌ها وجود ندارد.

این بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران درباره بازیگرانی که در پروژه‌های مختلف حضور دارند، گفت: ما دو انجمن بازیگران خانه سینما و همچنین انجمن بازیگران سینما و تلویزیون را داریم که بازیگرانی از سنین و توانمندی‌های مختلف در آن حضور دارند ولی از این بازیگران استفاده نمی‌شود و از جای دیگری بازیگر می‌آورند.

ستاره ادیبی، هنرمند مجسم‌ ساز نیز درباره پروژه‌ای که بر عهده دارد به مهر توضیح داد: از طرف کمال فیض آبادی مدیرعامل شهرک غزالی به من پیشنهاد شد که مجسمه ۵ تن از مشاهیر سریال «هزاردستان» را بسازم. بنابراین ۵ مجسمه پرتره از جمشیدمشایخی، علی‌نصیریان، عزت‌ا…انتظامی، داوودرشیدی و محمدعلی‌کشاورز ساخته شد.

وی درباره نحوه کار خود نیز یادآور شد: مدل‌سازی مجسمه‌ها گل بوده است و مجسمه‌ها به صورت فایبرگلاس نصب می‌شود.

 

ادیبی در پایان عنوان کرد: حدود ۱۰ ماه ساخت این مجسمه‌ها طول کشید که نهایتاً تا ۱۵ روز دیگر آماده می‌شود و در شهرک رونمایی خواهد شد.