پایان مدیرعاملی طاهری در پرسپولیس و آغاز چالش جانشینی

پایان مدیرعاملی طاهری در پرسپولیس و آغاز چالش جانشینی علی‌اکبرطاهری از مدیرعاملی پرسپولیس کنار رفت تا فرد دیگری در صندلی مدیریت این تیم بنشیند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ تغییرات مدیریتی در هر بخشی امری اجتناب‌ناپذیر است و هر مدیر یک روز می‌آید و یک روز می‌رود. سیاسی و نژادفلاح رفتند که جا برای طاهری […]

پایان مدیرعاملی طاهری در پرسپولیس و آغاز چالش جانشینی

علی‌اکبرطاهری از مدیرعاملی پرسپولیس کنار رفت تا فرد دیگری در صندلی مدیریت این تیم بنشیند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ تغییرات مدیریتی در هر بخشی امری اجتناب‌ناپذیر است و هر مدیر یک روز می‌آید و یک روز می‌رود. سیاسی و نژادفلاح رفتند که جا برای طاهری باز شود و طاهری هم می‌رود تا یک مدیر دیگر بیاید.

به هر حال نوع جدایی مهم است که طاهری بسیار ناراحت و دلگیر از پرسپولیس جدا شد.

طاهری یکی از مدیران عامل موفق پرسپولیس بود که اقداماتش در این تیم ماندگار شد. تسویه حساب با بدهکاران خارجی بزرگ‌ترین خدمت طاهری در پرسپولیس بود. همچنین به آرامش رساندن تیم و ۳ سال پیاپی در کورس قهرمانی بودن پرسپولیس از جمله دیگر اقدامات طاهری بود.

طاهری می‌توانست تا پایان فصل مشکلات را تحمل کند و در اردیبهشت یا خرداد ماه سال آینده از پرسپولیس جدا شود اما در پشت پرده اتفاقاتی رخ داد که وزارت ورزش و جوانان تأثیر‌گذار بود و طاهری اعطای ماندن را به لقایش بخشید.

طاهری مدت‌ها پیش بود که قصد جدایی از پرسپولیس را داشت چرا که با وزیر ورزش و جوانان دچار اختلاف شده بود. مشکلات به حدی بزرگ و حاد بود که منجر به قطع همکاری طاهری با پرسپولیس شد.

وزیر ورزش و جوانان به خوبی می‌داند که مدیریت در پرسپولیس در مقایسه فدراسیون‌های دیگر سخت تر است، براین اساس، سلطانی‌فر نگاه ویژه‌ای به این تیم پرطرفدار دارد. به هر حال هر گونه تغییر و تحولات در مدیریت پرسپولیس در جامعه تأثیر می‌گذارد.

طاهری با جدایی‌‌اش از پرسپولیس باعث شد که وزارت ورزش و جوانان در تنگنای سختی قرار بگیرد. به هر حال مشخص نیست که مدیر بعدی بتواند به اندازه طاهری در مدیریت پرسپولیس موفق باشد. این موضوعی است که وزارت ورزش را مقابل هواداران قرارداده است.

این روز‌ها نام‌های مختلفی برای حضور در هیأت مدیره پرسپولیس شنیده می‌شود که امیدواریم جوانگرایی در بخش مدیریتی صحت داشته باشد.

گفته می‌شود بازیکنان و ستاره‌های سابق در حال ورود به عرصه مدیریتی پرسپولیس هستند. مهدوی‌کیا و هاشمیان نام‌های کوچکی نیستند که امیدواریم تجربیات آنها در اروپا منشأ خدمات ارزنده برای پرسپولیس باشد.

به هر حال باید دید وزارت ورزش و جوانان که آن قدر حرفه‌ای عمل می‌کند آیا می‌تواند امکاناتی در حد بوندس‌لیگا در اختیار پرسپولیس قرار بدهد تا بوندس‌لیگای‌های سابق، پرسپولیس را رویایی کنند.

امیدواریم که این تصمیم بازی با اسم ستاره‌های سابق پرسپولیس نباشد و تصمیمی درست برای این تیم گرفته شود که نتیجه آن برگشت به عقب نباشد.

پرسپولیس حساس‌‌ترین روزهای فصل خود را سپری می‌کند و هر گونه تغییر در نتیجه‌گیری باعث می‌شود که شاهد شعارهایی از هواداران علیه وزارت ورزش باشیم.

به هر حال سلطانی‌فر دوست ندارد مقابل خیل عظیم هواداران پرسپولیس قرار بگیرد و دوست دارد در کنار آنها باشد.

همچنین بد‌ترین تصمیم در موقعیت حساسی برای پرسپولیس گرفته شد و بازی با اسم ستاره‌ها رسانه‌ای شد تا وزارت ورزش اذهان مردم را از اصل موضوع دور کند که طاهری از پرسپولیس رفته است.

البته هاشمیان و مهدوی‌کیا با کدام سابقه مدیریتی می‌خواهند پرسپولیس را اداره کنند و تصمیمات کلانی برای این باشگاه بگیرند. به نظر بهتر بود از مهدوی‌کیا و هاشمیان به جای استفاده در حوزه مدیریتی در کادر فنی استفاده می‌شد که بعد از جدایی برانکو کاسه چه کنم به دست نگیریم.

 

حال باید منتظر بود و دید که نفر جدید می‌تواند جایگزین مناسبی برای طاهری باشد و مسیر موفق او را ادامه بدهد یا نه!