فروش مرزی ۸۹۱ میلیارد ریالی سوخت در ارومیه

فروش مرزی ۸۹۱ میلیارد ریالی سوخت در ارومیه مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: چهار جایگاه مرزی منطقه ارومیه در ۸ ما امسال، ۷۳۷ میلیارد ریال درآمد کسب کرده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴,۷ درصد افزایش یافته است. به گزارش ایلنا، احمد مجرد اعلام کرد که فروش مرزی شرکت ملی […]

فروش مرزی ۸۹۱ میلیارد ریالی سوخت در ارومیه

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: چهار جایگاه مرزی منطقه ارومیه در ۸ ما امسال، ۷۳۷ میلیارد ریال درآمد کسب کرده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴,۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، احمد مجرد اعلام کرد که فروش مرزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه (۴ جایگاه مرزی ارومیه) ۸۹۱ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه ۱۲۱هزار خودرو اعم از اتوبوس، کامیون و سواری ایرانی و خارجی از جایگاه‌های مرزی منطقه ارومیه تردد داشته‌اند که ۳۹میلیون لیتر بنزین و نفت گاز توسط آنها خریداری شده است.

مجرد با بیان این‌که ۸۰ درصد فروش‌های مرزی کل کشور مربوط به مرز بازرگان در منطقه ارومیه می‌شود، گفت: در کل کشور ۱۴ جایگاه مرزی وجود دارد که جایگاه بازرگان ۸۰ درصد فروش و درآمد را به خود اختصاص داده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه با مطلوب خواندن وضع کنترل فروش سوخت در مرزهای منطقه با بهره‌گیری از دستگاه سوخت‌یاب و استقرار سامانه کنترل فروش مرزی (BSS)، اظهار کرد: سیستم بی‌اس اس، سرعت و دقت کنترل را افزایش می‌دهد.

وی همچنین از یک دستگاه گازوئیل‌یاب جدید و پیشرفته که به تازگی در مرز سروی این منطقه به‌کار گرفته شده است نام برد و گفت: با این دستگاه، مخزن سوخت خودرو‌‌ها از فاصله ۱۰ تا ۱۵ متری هم قابل اندازه‌گیری است و کل مخازن جاسازی شده یک خودرو ظرف مدت ۳ دقیقه شناسایی و اندازه‌گیری می‌شود.

مجرد تأکید کرد: این دستگاه امتحان خود را پس داده است و هم اکنون در مرحله تأیید نهایی است که برای همه ۱۴ مرز کشور خریداری و مورد استفاده واقع شود.

به گفته مدیر پخش منطقه ارومیه، با امکانات مورد استفاده در ماه‌های اخیر قاچاق فرآورده به اندازه قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

 

وی همچنین گفت: هم اکنون ارومیه بزرگ‌‌ترین منطقه مصرف‌کننده نفت سفید کشور است که ۱۲۵هزار خانوار عمدتاً روستایی حدود ۱۴ درصد نفت سفید مصرفی کشور را میسوزانند.