کیفیت سوخت توزیعی کشور هفتگی پایش می‌شود

کیفیت سوخت توزیعی کشور هفتگی پایش می‌شود مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به پایش هفتگی سوخت توزیعی در کشور گفت: با تأکید رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست پایش سوخت به صورت هفتگی صورت می‌گیرد و افزون بر پارامترهای پیشین (بنزن و آروماتیک‌ها) گوگرد را نیز پایش می‌کنیم. به گزارش شانا، شینا انصاری […]

کیفیت سوخت توزیعی کشور هفتگی پایش می‌شود

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به پایش هفتگی سوخت توزیعی در کشور گفت: با تأکید رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست پایش سوخت به صورت هفتگی صورت می‌گیرد و افزون بر پارامترهای پیشین (بنزن و آروماتیک‌ها) گوگرد را نیز پایش می‌کنیم.

به گزارش شانا، شینا انصاری به موضوع آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: از سال ۱۳۸۷ به بعد که پدیده گرد و غبار به مشکلات استان‌های غربی و جنوب غربی کشور افزوده شد، دستگاه‌های کنترل کیفی هوا خریداری و در بیش‌تر مناطق نصب و راه‌اندازی شد به‌طوری که هم اکنون ۱۹۰ ایستگاه پایش کیفی هوا در ۳۱ استان کشور وجود دارد.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط‌زیست به سرمای هوا و بروز پدیده وارونگی دما در کلان‌شهر‌‌ها اشاره و عنوان کرد: بحث پایش منابع ثابت مانند کارخانه‌ها و صنایع از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست در حال انجام است که سعی می‌کنیم با نمونه‌گیری از دودکش‌های نیروگاه‌ها و صنایع میزان آلایندگی‌ آنها را سنجیده و طی یک برنامه زمان‌بندی شده از آنها می‌خواهیم تا نسبت به حل این مشکل اقدام کنند.

وی افزود: صنایع آلاینده و کارخانه‌ها موظفند در قالب برنامه زمان‌بندی اقدام‌های کنترلی را همسو با کاهش آلودگی ارایه دهند و در صورتی که در طول زمان یاد شده اقدام لازم را انجام ندهند از سوی اداره کل محیط‌زیست همان استان برای آنها اخطاریه صادر می‌شود و از طریق قوانین هوای پاک جرایم پیش‌بینی و بازنگری شده اعمال می‌شود.

انصاری گفت: در سال‌های گذشته پایش سوخت توزیعی در کشور مورد بررسی و سنجش قرار می‌گرفت و امسال نیز با تأکید رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست پایش سوخت به صورت هفتگی صورت می‌گیرد و علاوه بر پارامترهای قبلی (بنزن و آروماتیک‌ها) گوگرد را نیز پایش می‌کنیم.