حمایت ویژه وزارت ICT از استارت‌آپ‌ها برای حضور در بازارهای جهانی

حمایت ویژه وزارت ICT از استارت‌آپ‌ها برای حضور در بازارهای جهانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حمایت ویژه دولت از کسب و کارهای نوپا برای حضور در بازارهای جهانی خبر داده است. به گزارش ایسنا، محمدجوادآذری‌جهرمی در توئیتی اعلام کرده است که کسب و کارهای نوپای موفق ایرانی امسال تشکیل‌دهندگان غرفه ایران در نمایشگاه […]

حمایت ویژه وزارت ICT از استارت‌آپ‌ها برای حضور در بازارهای جهانی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حمایت ویژه دولت از کسب و کارهای نوپا برای حضور در بازارهای جهانی خبر داده است.

به گزارش ایسنا، محمدجوادآذری‌جهرمی در توئیتی اعلام کرده است که کسب و کارهای نوپای موفق ایرانی امسال تشکیل‌دهندگان غرفه ایران در نمایشگاه باکتول هستند. حمایت دولت از این کسب و کار‌ها برای حضور در بازارهای بین‌المللی به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

توسعه کسب و کارهای نوپا و توسعه اینترنت و پهنای باند بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، در راستای ادامه فعالیت‌های جهرمی در شرکت ارتباطات زیرساخت، به عنوان بخشی از برنامه‌های وی در این وزارتخانه اعلام شد. در این راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این نیز به کرات به حمایت‌های کسب‌وکارهای نوین پرداخته است.

به گفته وی با توجه به این که پتانسیل خوبی در عرصه فناوری اطلاعات در کشور خصوصاً در حوزه اشتغال به واسطه نیروی انسانی و نخبه بازار و هم کشش خوبی که در این بازار وجود دارد، ایجاد اشتغال از طریق کسب و کارهای نوپا و ایجاد خدمات جدید که موجب اشتغال شده و توسعه خدمات در بستر اشتغال را در پی دارد، در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با بیان این که برنامه اساسی ما توسعه کسب و کارهای نوپا در جهت رسیدن به تحولات بزرگ در عرصه اقتصاد دیجیتال در کشور است، گفته بود: بر همین اساس تمام زیربناهای ما در این حوزه برنامه‌ریزی شده و امیدواریم طی این ۴ سال از این فرصت بی‌نظیر انقلاب دیجیتال که در کشور ما در حال رخ دادن است، به نفع مردم استفاده کنیم.

وی نوشت: کسب و کارهای نوپای موفق ایرانی، امسال تشکیل‌دهندگان غرفه ایران در نمایشگاه «باکوتل» هستند.

وزیر ارتباطات تأکیدکرد: حمایت دولت از این کسب و کار‌ها برای حضور در بازارهای بین‌المللی به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

«نمایشگاه باکوتل» یکی از رویدادهای صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در منطقه قفقاز است که امسال بیست و سومین دوره آن برگزار می‌شود.

 

این نمایشگاه ۵ تا ۸ دسامبر (۱۴ تا ۱۷ آذرماه) در باکوی آذربایجان برگزار می‌شود و با رایزنی‌های انجام شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۴ شرکت از بخش خصوصی حوزه ICT ایران در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.