آیفکس در پله ۱۰۳۰ واحدی

آیفکس در پله ۱۰۳۰ واحدی مبادلات هشتیمن روز از آذرماه ۹۶ در فرابورس ایران با خرید و فروش نزدیک به ۴۶۰ میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و ۵۹۸ میلیارد ریال دنبال شد که نسبت به روز قبل از افزایش حجم و ارزش معاملات حکایت داشت. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی فرابورس […]

آیفکس در پله ۱۰۳۰ واحدی

مبادلات هشتیمن روز از آذرماه ۹۶ در فرابورس ایران با خرید و فروش نزدیک به ۴۶۰ میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و ۵۹۸ میلیارد ریال دنبال شد که نسبت به روز قبل از افزایش حجم و ارزش معاملات حکایت داشت.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی فرابورس ایران، در جریان بازار شاخص کل فرابورس نیز نزدیک به ۴ واحد رشد کرد تا آیفکس در ارتفاع ۱۰۳۰ واحدی بایستد. دو نماد شیمیایی به نام‌های «مارون» و «زاگرس» و یک نماد از گروه فلزات اساسی به نام «میدکو» عمده بار مثبت بر شاخص کل را تا سطح حداکثر ۵ واحد رقم زدند. اگرچه در سمت مقابل نمادهای «شاوان»، «ذوب»، «شراز» و «شپاس» تا نزدیکی یک واحد تأثیر منفی بر این نماگر داشته و مانع از رشد بیش‌تر آن شدند.

نگاهی به مبادلات انجام شده در مجموع بازارهای اول و دوم فرابورس حاکی از آن است ۶۱ درصد از حجم و ۳۹ درصد از ارزش کل معاملات در فرابورس ایران در این دو بازار رقم خورده و به ترتیب دو نماد ذوب‌آهن و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بیش‌ترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفتند.

نمادهای «کشرق»، «غشهداب» و «اوان» نیز در حالی تا حدود ۵ درصد رشد قیمت را تجربه کردند که نمادهای «کاسپین»، «تلیسه» و «شاوان» تا ۴ درصد افت قیمت را متحمل شدند.

سهامداران بازار پایه میزبان معامله بیش از ۱۶۴ میلیون سهم به ارزش حدود ۲۲۶ میلیارد ریال قرار گرفتند. در این بازار نماد معاملاتی شرکت توسعه و عمران شهرستان نایین در تابلو «ج» گشایش شد.

همچنین در جریان بازار نماد معاملاتی شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم و نماد معاملاتی شرکت بیمه حافظ پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام بازگشایی شدند.

در بازار اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاران اقدام به مبادله بیش از ۶۳۵ هزار ورقه به ارزش بیش از ۵۸۴ میلیارد ریال کردند و اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب۴» بالا‌ترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

 

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز شاهد خرید و فروش ۷۵ هزار ورقه تسه به ارزش ۵۶ میلیارد ریال بودیم. تسه آبان ۹۶ در حالی بالا‌ترین حجم و ارزش معاملاتی را در میان سایر اوراق تسهیلات مسکن تجربه کرد که تسه بهمن ۹۴ بیش‌ترین درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند.