سهم مالیات بخش تولید در بودجه سال آینده کم می‌شود

رییس اتاق اصناف‌ سهم مالیات بخش تولید در بودجه سال آینده کم می‌شود رییس اتاق اصناف با بیان این‌که مقرر شده سهم مالیات بخش تولید در بودجه سال آینده کم شود، گفت: اگر قرار باشد تولید رشد پیدا کند باید قوانین هم عرض اصلاح شود. علی فاضلی در گفت‌وگو یا میزان درباره جلسه با نمایندگان […]

رییس اتاق اصناف‌

سهم مالیات بخش تولید در بودجه سال آینده کم می‌شود

رییس اتاق اصناف با بیان این‌که مقرر شده سهم مالیات بخش تولید در بودجه سال آینده کم شود، گفت: اگر قرار باشد تولید رشد پیدا کند باید قوانین هم عرض اصلاح شود.

علی فاضلی در گفت‌وگو یا میزان درباره جلسه با نمایندگان مجلس اظهار کرد: این جلسه مشترک با حضور اعضای کمیسیون اصل ۴۴ و فراکسیون اصناف برگزار شد و مقرر شد برای حمایت از تولید، در بودجه سال آینده سهم مالیات در بخش تولید را کم‌تر کنند و ما نقطه نظرات خود را در این باره اعلام کردیم.

رییس اتاق اصناف با بیان این‌که مجلس باید سیاست‌های حمایتی در جهت تولید را زیاد کند، گفت: اگر قرار باشد تولید رشد پیدا کند باید قوانین هم عرض اصلاح شود.

فاضلی تصریح ‌کرد: در خصوص تسهیلات و اعتبارات بانکی، نرخ بهره باید به نرخ تورم نزدیک باشد نه دو برابر آن‌که هیچ توجیحی اقتصادی در امر تولید ندارد.

وی با بیان این‌که سیاست‌های تشویقی هم باید در بخش بیمه و هم در بخش مالیات اجرا شود، گفت: سهم ۲۷ درصدی بیمه حق کارفرمایان بسیار بالا است و منجر به جذب نیروی کار در کارخانه‌ها نخواهد شد.

 

رییس اتاق اصناف درباره جلسه‌ای که با معاون وزیر صنعت برگزار شد، اظهار‌ کرد: در این جلسه بحث ساماندهی تولید آرد و گندم بوده و هیچ صحبتی در مورد قیمت گندم و آرد و نان نشده است.