طرح زمستانه پلیس از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند اجرا می‌شود

طرح زمستانه پلیس از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند اجرا می‌شود رییس پلیس راهور ناجا گفت: طرح زمستانه پلیس راهور ناجا از ۲۰ آذر آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ادامه دارد که در صورت تداوم وضعیت زمستانی این تاریخ تمدید می‌شود. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه راهور، تقی‌مهری، رییس‌پلیس راهور ناجا در […]

طرح زمستانه پلیس از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند اجرا می‌شود

رییس پلیس راهور ناجا گفت: طرح زمستانه پلیس راهور ناجا از ۲۰ آذر آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ادامه دارد که در صورت تداوم وضعیت زمستانی این تاریخ تمدید می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه راهور، تقی‌مهری، رییس‌پلیس راهور ناجا در شصتمین جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ویژه ترافیکی اظهارداشت: در زمستان سال گذشته با ۷ درصد کاهش جانباختگان حوادث ترافیکی مواجه بودیم و با توجه به شرایط زمستان امسال امیدواریم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که این روند کاهشی ادامه یابد.

وی افزود: طرح زمستانه امسال از ۲۰ آذر آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ادامه دارد که در صورت تداوم وضعیت زمستانی این تاریخ تمدید می‌شود.

رییس پلیس راهور ناجا توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی را جدی دانست و گفت: این پیش‌بینی‌‌ها آمادگی ما را برای مقابله با حوادث احتمالی افزایش می‌دهد.

وی بر ضرورت هماهنگی همه دستگاه‌ها با ستادهای حوادث غیرمترقبه استان‌ها تأکیدکرد و گفت: در کنار این امر آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز نیز ضروری است و باید دستگاه‌های اجرایی از هم‌اکنون در این زمینه اقدام کنند.

رییس پلیس راهور ناجا به طرح اربعین امسال اشاره کرد و گفت: با هماهنگی خوب صورت گرفته تصادفات در اربعین امسال ۵۰ درصد کاهش یافت و خوشبختانه گره خاص ترافیکی نداشتیم و انضباط خوبی برقرار بود.

حمیدی، رییس پلیس راه راهور ناجا نیز در این جلسه با اشاره به آمار حوادث جاده‌ای ۷ ماهه امسال گفت: در این مدت ۴۰ نفر کاهش کشته تصادفات جاده‌ای داشته‌ایم.

وی به زمستان ۹۵ اشاره کرد و افزود: در حوزه برون‌شهری ۱۶۸ نفر کاهش کشته معادل ۷ درصد و در مجموع ۳۰۱ نفر کاهش کشته معادل ۸٫۶ درصد را در زمستان پارسال داشتیم و در مجموع ۳ هزار و ۱۸۴ نفر در تصادفات زمستان پارسال جان باختند.

کولیوند، رییس اورژانس کشور نیز در این جلسه بر ضرورت آموزش تدافعی رانندگان حمل و نقل عمومی تأکید و از آمادگی این سازمان برای آموزش‌های امدادی رانندگان حمل و نقل عمومی خبر داد.

نماینده راهداری نیز در این جلسه گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری بیش‌ترین تصادفات مربوط به سواری‌ها بوده است و در دو استان رشد تصادفات را داشتیم.

در ادامه رحیمی، نماینده کمیسیون ایمنی راه‌ها گفت که استانداران کرمان و سیستان و بلوچستان برای این افزایش کشته‌ها و به درخواست پلیس راه به کمیسیون ایمنی راه‌ها می‌آیند.

نماینده آموزش و پرورش نیز در این جلسه از پلیس راه خواست که اجازه ندهند وانت بار‌ها در روستا‌ها به عنوان سرویس مدرسه به‌کارگیری شوند و افزود: بیش‌ترین حجم اردوهای دانش‌آموزی از بهمن تا نیمه دوم اردیبهشت است که انتظار داریم پلیس راه ضمن افزایش کنترل در این حوزه، جلوی تردد اتوبوس‌های ناایمن برای اردوهای مدارس را بگیرند، حتی اگر اردو آغاز شده باشد.

جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام‌کرد: از ۱۰ روز قبل کار تولید برنامه‌های زمستانی پلیس راهور آغاز شده است و در این حوزه موضوعات مرتبط با زمستان تولید و پخش می‌شود.

 

مهری، معاون عملیات ترافیکی پلیس راهور ناجا نیز در این جلسه گفت: بعضاً دیده می‌شود خودروهای آسیب‌دیده به همراه سرنشینان آنها توسط خودروهای امداد خودرو حمل می‌شوند که این اقدام غیرقانونی و بسیار پرخطر است و برابر ابلاغ صورت گرفته در صورت مشاهده، با خودروهای امداد خودرو به شدت برخورد می‌شود.