زنگنه اعلام کرد:برگزاری مناقصات نفتی مشروط به نهایی شدن قراردادهای IPC

  وزیر نفت از آغاز ارزیابی مقدماتی شرکت‌ها برای حضور در میدان‌های نفت و گاز ایران در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی از اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تا زمانی که پیش‌نویس این مدل از قرارداد نهایی نشود نمی‌توان مناقصه برگزار کرد. بیژن زنگنه در گفت‌و‌گو با شانا درباره این که نخستین قرارداد با […]

 

وزیر نفت از آغاز ارزیابی مقدماتی شرکت‌ها برای حضور در میدان‌های نفت و گاز ایران در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی از اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تا زمانی که پیش‌نویس این مدل از قرارداد نهایی نشود نمی‌توان مناقصه برگزار کرد.

بیژن زنگنه در گفت‌و‌گو با شانا درباره این که نخستین قرارداد با مدل جدید قراردادهای نفتی چه زمانی و با چه شرکتی امضا می‌شود، اظهار کرد: هنوز نمی‌توان گفت با چه شرکتی و چه زمانی امضا می‌شود و باید پیش‌نویس قرارداد نهایی شود.

وی با بیان این که ارزیابی مقدماتی شرکت‌ها برای حضور در میدان‌های نفت و گاز ایران در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود درباره زمان نهایی شدن این قرارداد اظهار کرد: بخشی از این موضوع که درباره اجماع‌سازی شرایط عمومی قراردادهاست به احتمال زیاد اواخر اردیبهشت ماه و یا اوایل خردادماه حل می‌شود.

زنگنه با اشاره به این که پس از حل شدن شرایط عمومی قراردادها، باید پیش‌نویس آن نیز نهایی شود، تصریح کرد: تا زمانی که پیش‌نویس مدل جدید قراردادهای نفتی نهایی نشود نمی‌توان مناقصه برگزار کرد.

 

وزیر نفت مدل جدید قراردادهای نفتی را همان بیع متقابل با برخی تغییرات عنوان کرد و تأکید کرد: ما در این قرارداد‌‌ها با اجماع جلو می‌رویم و نمایندگان نیز در این زمینه اختیار را به دولت دادند.