شکوفایی صنعت خودرو در گرو طراحی و تولید پلتفرم خودروهای هیبریدی

با سرمایه‌گذاری طی ۱۰ سال آینده محقق می‌شود شکوفایی صنعت خودرو در گرو طراحی و تولید پلتفرم خودروهای هیبریدی یک کارشناس صنعت خودرو با بیان این‌که در تولید خودروهای بنزینی با عقب‌ماندگی دانش فنی مواجه هستیم، گفت: سرمایه‌گذاری مناسب در زمینه طراحی و تولید پلتفرم خودروهای هیبرید طی ۱۰ سال آینده توسعه‌یافتگی را به همراه […]

با سرمایه‌گذاری طی ۱۰ سال آینده محقق می‌شود

شکوفایی صنعت خودرو در گرو طراحی و تولید پلتفرم خودروهای هیبریدی

یک کارشناس صنعت خودرو با بیان این‌که در تولید خودروهای بنزینی با عقب‌ماندگی دانش فنی مواجه هستیم، گفت: سرمایه‌گذاری مناسب در زمینه طراحی و تولید پلتفرم خودروهای هیبرید طی ۱۰ سال آینده توسعه‌یافتگی را به همراه دارد.

حسن‌کریمی‌سنجری در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با آینده خودروهای برقی و هیبریدی در ایران، اظهارکرد: با توجه به تغییرات آب‌وهوا، حفظ محیط‌‌زیست و شرایط شهر‌ها به‌ویژه کلان‌شهرها، در افق ۲۰۳۰ شرایط به‌گونه‌ای رقم خواهد خورد که محصولات خودروسازان بر پایه موتورهای برقی و هیبرید طراحی و تولید شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر کشور‌ها به دنبال رفع موانع همه‌گیری خودروهای برقی و هیبرید هستند، ادامه‌داد: شرکت‌های خودروسازی در شرایط فعلی برنامه‌ تولید ارزان‌قیمت باطری خودروهای برقی و هیبرید را در دستور کار خود قرارداده‌اند و در کنار آن در کشورهای توسعه‌یافته و اروپایی ایستگاه‌های شارژ سریع نصب‌ شده‌اند.

او بیان‌کرد: در برنامه شرکت‌های خودروساز داخلی توجه به طراحی و تولید پلتفرم خودرو وجود دارد که با توجه به آینده صنعت جهانی خودرو، خودروسازان ایرانی باید برای طراحی و تولید پلتفرم خودروهای برقی و هیبرید سرمایه‌گذاری کنند.

کریمی‌سنجری تأکیدکرد: در افق ۲۰۳۰ پیش‌بینی می‌شود ۳۰ درصد تقاضای بازار معطوف به خودروهای برقی و هیبرید باشد که بنابر این پیش‌بینی باید در سال‌های آینده حجم اعظم فعالیت‌های صنعت خودرو در زمینه تحقیق، توسعه و تولید خودروهای هیبرید باشد تا حداقل عقب‌ماندگی در خودروهای بنزینی جبران شود.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح‌کرد: طی ۱۰ سال آینده اگر به درستی و با برنامه‌ریزی مناسب بتوان به دستاورد مناسبی در زمینه خودروهای برقی و هیبرید دست پیدا کرد، می‌توان مدعی شد که صنعت خودروسازی کشور به جاده توسعه رسیده است.

او با اشاره به این‌که محدودیت‌های بسیاری بر سر راه صنعت خودرو وجود دارد، اظهارکرد: افق روشنی برای توسعه صنعت خودرو کشور وجود دارد که با سرمایه‌گذاری مناسب و اقدامات مناسب در مرحله اجرایی و عملیاتی دستیابی به توسعه ممکن است.

 

کریمی‌سنجری در انتها گفت: در زمینه تولید خودروهای بنزین سوز و گازسوز با عقب‌ماندگی شدید دانش فنی مواجه هستیم.