کاهش ۵ درصدی وقوع سرقت در سراسر کشور

جانشین پلیس آگاهی ناجا اعلام کرد کاهش ۵ درصدی وقوع سرقت در سراسر کشور جانشین پلیس آگاهی ناجا از کشف ۸۰ درصدی سرقت‌های خودرو در سراسر کشور خبر داد و گفت: یکی از علل مهم در کاهش سرقت برخورد با مجرمان حرفه‌ای است که باید متناسب با جرم آنها تصمیم‌گیری شود.  به گزارش مهر، مسعودمنفرد، […]

جانشین پلیس آگاهی ناجا اعلام کرد

کاهش ۵ درصدی وقوع سرقت در سراسر کشور

جانشین پلیس آگاهی ناجا از کشف ۸۰ درصدی سرقت‌های خودرو در سراسر کشور خبر داد و گفت: یکی از علل مهم در کاهش سرقت برخورد با مجرمان حرفه‌ای است که باید متناسب با جرم آنها تصمیم‌گیری شود.

 به گزارش مهر، مسعودمنفرد، در حاشیه جلسات قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا ضمن اشاره به تدابیر فرمانده ناجا اظهارداشت: در راستای جلوگیری و کاهش سرقت در خصوص برخی از شاخص‌ها و عملکرد‌های پلیس آگاهی در سراسر کشور با حضور رؤسای پلیس آگاهی استان‌ها در حوزه قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت جلساتی برگزار شد.

وی با بیان این‌که در این جلسات ضمن بررسی همه شاخص‌ها، راهکارهایی در خصوص عوامل افزایش و کاهش برخی جرایم ارایه شد، افزود: معاونان تخصصی پلیس آگاهی از جمله معاونان مبارزه با سرقت، جرایم جنایی، اطلاعات جنایی و تشخیص هویت به دلیل پیگیری و پی‌جویی پرونده‌های مرتبط برای تعامل و تبادل‌نظر حضور داشتند.

منفرد خاطرنشان‌کرد: ضمن بررسی بسیاری از شاخص‌ها در استان‌های سراسر کشور بنا شد، وقوع سرقت‌ها کاهش یابد و کشف نیز افزایش چشمگیری پیدا کند.

وی با بیان این‌که باید بتوانیم تلاش خود را در کلیه جرایم مرتبط به معاونت مبارزه با سرقت در خصوص وقوعات افزایش دهیم، گفت: البته طبق آمار انجام شده برخی از استان‌ها در کشف پرونده‌ها بین ۴ تا ۱۰ درصد رشد و وقوعات نیز تا ۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد که این موضوع سبب دلگرمی است.

این مقام انتظامی با بیان این‌که جلسات زیادی در طول سال در قرارگاه مبارزه با سرقت در سازمان‌ها و نهادهای خارج از ناجا و پلیس‌های تخصصی دیگر در خصوص کاهش وقوع سرقت برگزار شده است، اظهارداشت: با استفاده از ظرفیت این قرارگاه مسؤولیت‌پذیری دیگران و کمک در راستای مبارزه با سرقت از موضوعاتی بود که بسیار مورد تأکید قرار گرفت.

جانشین پلیس آگاهی ناجا با اشاره به این‌که میزان سنجش وقوع و کشف جرایم هر استان با توجه به شرایط جغرافیایی و وسعتی که دارد، تعیین می‌شود، افزود: برخی از استان‌های مرزی در مقایسه با استان‌های میانی از حساسیت بیش‌تری برخوردار هستند که با اقدامات صورت گرفته، شاهد کاهش چشمگیر وقوعات سرقت شده‌ایم.

وی با بیان این‌که شاخص‌ها در برخی از استان‌های کشور دارای فراوانی وقوع سرقت خودرو بوده‌اند، تأکیدکرد: توجه و دقت نظر استان‌ها در مهار و کاهش وقوع سرقت در آمار کل کشور تأثیر‌گذار خواهد بود.

مسعودمنفرد به ترتیب به کاهش وقوع ۴۰ و ۸ درصدی سرقت از بانک‌ها و خودرو در سراسر کشور طی۸ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: تمام تلاش و توان ما پیشگیری از وقوعات است و در صورت وقوع جرم یا سرقت، کشف به موقع در کم‌ترین زمان ممکن هدف ما خواهد بود تا مال‌باختگان به اموال خود برسند.

پلیس آگاهی برخی از سرقت‌های خودرو را در کم‌تر از ۲۴ ساعت کشف می‌کند

وی با بیان این‌که ۸۰ درصد سرقت‌های خودرو در سراسر کشور کشف می‌شود، گفت: پلیس آگاهی برخی از سرقت‌های خودرو را در کم‌تر از ۲۴ ساعت کشف می‌کند اما کشف سرقت برخی خودرو‌های گران‌قیمت و خاص ممکن است به زمان بیش‌تری نیز نیاز داشته باشد.

 

این مقام ارشد پلیس آگاهی همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه استرداد اموال مکشوفه گفت: این موضوع برابر تدابیر فرمانده ناجا به شدت مورد پیگیری است و در واقع اطلاعات این اموال در بانک‌های اطلاعاتی بارگذاری شده است و انشاا… ابتدا در یک استان به صورت آزمایشی راه‌اندازی می‌شود و سپس در استان‌های دیگر راه‌اندازی خواهد شد.