۱۰هزار دستگاه خودرو آریو و برلیانس به ناوگان تاکسیرانی شهری اضافه خواهد شد

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری اعلام کرد ۱۰هزار دستگاه خودرو آریو و برلیانس به ناوگان تاکسیرانی شهری اضافه خواهد شد سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری گفت: براساس مذاکرات انجام شده با سایپا در طرح جدید نوسازی تاکسی‌های فرسوده، ۱۰هزار دستگاه خودرو آریو و برلیانس به ناوگان تاکسیرانی شهری اضافه خواهد شد. مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با ایرنا […]

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری اعلام کرد

۱۰هزار دستگاه خودرو آریو و برلیانس به ناوگان تاکسیرانی شهری اضافه خواهد شد

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری گفت: براساس مذاکرات انجام شده با سایپا در طرح جدید نوسازی تاکسی‌های فرسوده، ۱۰هزار دستگاه خودرو آریو و برلیانس به ناوگان تاکسیرانی شهری اضافه خواهد شد.

مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با ایرنا افزود : مذاکرات اولیه و تفاهمنامه‌ای با شرکت خودروسازی سایپا برای ورود دو خودروی آریو و برلیانس به ناوگان تاکسیرانی شهری کشور انجام شده است، اما به دلیل تغییر مدیریت در این شرکت، وقفه‌ای در این زمینه ایجاد شده است.

وی ادامه داد: به رغم همه تأکیداتی که بر اصل مشتری‌مداری و سال اقتصاد مقاومتی مد نظر است، تغییر مدیریت در سایپا موجب شده است که قرارداد با این شرکت به امضا نرسد و نهایی نشود.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری با ابراز امیدواری از این‌که هرچه زودتر شاهد رفع موانع موجود باشیم، گفت: از این ۱۰ هزار دستگاه خودرو که برای تحویل به تاکسی‌ها در نظر گرفته شده است، بیش‌تر شامل خودرو برلیانس است و اندکی از آن را خودرو آریو تشکیل می‌دهد.

وی تصریح کرد: شرکت خودروساز برای متقاضیان دریافت‌کننده این خودرو‌ها ۲۵ میلیون تومان تسهیلات با باز پرداخت ۴۸ ماهه در نظر گرفته است که شرایط تکمیلی این تسهیلات بعد از انعقاد قرارداد اعلام خواهد شد.

ضامنی با بیان این‌که سن فرسودگی تاکسی‌‌ها طبق مصوبه هیأت وزیران ۱۰ سال است، اظهار کرد: هر تاکسی که به سن ۱۰ سال برسد مشمول فرسودگی است و باید در طرح نوسازی شرکت کند.

وی افزود: تاکسی‌هایی با ساخت سال ۱۳۸۶ مشمول فرسودگی می‌شوند و بنابراین مالکان تاکسی‌ها مشمول این فرسودگی باید برای نوسازی خودروی خود مراجعه و ثبت‌نام کنند.

 

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری گفت: هیأت وزیران سال گذشته طی مصوبه‌ای تکلیف کرد که تاکسی‌‌ها در همان سالی که به سن فرسودگی می‌رسند، موظفند در همان سال هم برای نوسازی مراجعه کنند و اگر برای نوسازی مراجعه‌ای نشود شهرداری شهر مربوطه موظف است که پروانه فعالیت آنها را لغو کند و اجازه فعالیت به آنها ندهند.